Tydzień Austriacki

W ramach Tygodnia Austriackiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski/The Gdansk Shakespeare Theatre zapraszamy na pokazy filmowe, które odbędą się w Kino Kameralne Cafe!

Prezentujemy 3 filmy:

1.12 (niedziela) godz. 15:00
„Jesteśmy waszymi przyjaciółmi”

Reżyseria: Hubert Sauper
Poruszający przykład współczesnej filmowej odysei, w której Hubert Sauper, nominowany do Oscara za głośny „Koszmar Darwina”, relacjonuje powstanie najmłodszego państwa świata – Sudanu Południowego. Sauper wyrusza w podróż do Afryki z Francji małym samolotem. Patrzy na Afrykę z lotu ptaka, rejestrując kamerą bezgraniczne połacie ziemi, w której piękno i dziewiczość mieszają się z przerażającą biedą, wojnami i szaleńczymi etnicznymi rzeziami ludzi, a dziecięce zabawy kontrastują z przeczuciem nadchodzącej apokalipsy. Film dostarcza szokującego, głębokiego wglądu nie tylko w prawdziwy obraz drugiego co do wielkości kontynentu świata, lecz przede wszystkim we współczesny kolonializm.

Pełen wizualnych metafor film jest elektryzującą konfrontacją nie tylko z zapadającymi głęboko w pamięć obrazami, lecz przede wszystkim z nami – białymi, mieszkańcami zachodniej cywilizacji, którzy od lat rozgrywają tu własne partykularne interesy, są odpowiedzialni za krwawe polityczne konflikty i wojny, i nadal traktują Afrykę z poczuciem wyższości i pogardy.

Bilety:
https://biletyna.pl/film/Jestesmy-waszymi-przyjaciolmi

3.12 (wtorek) godz. 19:00
„Chwała dziwkom”

Reżyseria: Michael Glawogger
Trzy kraje, trzy języki, trzy religie świata i jedna, najstarsza, profesja – prostytucja. W Tajlandii prostytutki czekają na klientów za szklanymi weneckimi lustrami, w których zalotnie przeglądają się, nie widząc, kto je ogląda. W Bangladeszu mężczyźni udają się do brudnych slumsów, gdzie kobiety lekkich obyczajów realizują ich seksualne marzenia. Z kolei w Meksyku prostytutki modlą się do Świętej Pani. Chwała dziwkom to trzecia część filmowej trylogii Michaela Glawoggera, poświęcona globalizacji oraz relacji człowieka i środowiska. Film zachwyca jakością zdjęć, jak również nastrojową ścieżką dźwiękową, zawierającą utwory w wykonaniu m.in. PJ Harvey i CocoRosie.

Bilety:
https://biletyna.pl/film/Chwala-dziwkom

6.12 (piątek) godz. 18:00
„Raj: Miłość”

Reżyseria: Ulrich Seidl
Pierwsza część filmowej trylogii Ulricha Seidla nawiązująca, do cnót chrześcijańskich (miłości, wiary, oraz nadziei). Opowieść o fałszywych rajach na ziemi, dających złudzenie wiecznej szczęśliwości. Teresa, pięćdziesięciolatka z Europy, jedzie na wakacje do kenijskiego kurortu, mając nadzieję na przeżycie erotycznej przygody. Rzeczywistość okazuje się jednak daleka od rajskiego ideału.

Bilety:
https://biletyna.pl/film/Raj-Milosc/Gdansk

Kulturalna podróż do Austrii
Przełom listopada i grudnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim upłynie pod znakiem kultury i sztuki Austrii. W bogatym programie znajdą się spektakle dramatyczne, taneczne i operowe, performatywne czytania dramatów, a także koncert, wystawa fotografii Graz Selection III, przegląd filmów, spotkania z literaturą i wykłady. Tydzień Austriacki odbędzie się w dniach 29 listopada – 7 grudnia 2019 roku w ramach cyklu Teatry Europy i Świata, organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense.
Cały program festiwalu dostępny pod poniższym linkiem:
https://teatrszekspirowski.pl/aktualnosci/tydzien-austriacki/

Bilety na seanse w Kino Kameralne Cafe w cenie 10 zł
Dostępne w sprzedaży w kasie kina oraz przez internet.
Więcej informacji tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio