ART BEATS | Tycjan: Imperium barw – Wielka Sztuka w Kinie | Kino Kameralne Cafe

ART BEATS – Wielka Sztuka w Kinie.

Zapraszamy na pokazy filmów o sztuce, tym razem niepowtarzalna filmowa podróż przez życie i twórczość mistrza malarstwa, który zdołał uchwycić na swoich niepowtarzalnych obrazach duszę Wenecji i jej mieszkańców – Tycjana.

🎫 Bilety w cenie 27 zł dostępne w kasie kina lub online: https://biletyna.pl/film/Tycjan-Imperium-barw/Gdansk#bilety

📅 Daty pokazów:
30.03 godz. 13:00
01.04 godz. 16:00
07.04 godz. 12:00
21.04 godz. 12:00

🎞️ „Tycjan: Imperium barw”
reżyseria: Laura Chiossone, Giulio Boato
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Włochy
W nowym filmie z cyklu “Art Beats – Wielka Sztuka w Kinie” śledzimy dzieje Tycjana, artysty “najbardziej doskonałego wśród malarzy”. Obdarzony niezwykłym talentem oraz smykałką do interesów, Tycjan szybko stał się najbardziej pożądanym nazwiskiem na dworach całej Europy, przyćmiewając innych twórców tamtych czasów. Jego dzieła wyznaczyły kierunek, w jakim podążyła cała epoka i do dziś inspirują rzesze artystów. Genialny portrecista, mistrzowsko interpretował zarówno motywy religijne, jak i mitologiczne. Twierdził, że “sztuka jest potężniejsza od natury” i w zgodzie z tym hasłem żył oraz tworzył.
Najwięksi światowi eksperci, krytycy, badacze i artyści opowiadają o życiu Tycjana, jego stylu, temperamencie i ambicjach. Tłem dla ich rozważań jest Wenecja, kulturowy tygiel, miasto nierozerwalnie związane z Tycjanem, z którego czerpał on inspiracje.
Przez niemal trzy wieki grób Tycjana oznaczony był tylko prostym nagrobkiem. Malarz zmarł prawdopodobnie na dżumę w 1576 roku, lecz dzieło jego życia przetrwało i wywarło wpływ na wielkich artystów z kolejnych pokoleń. Sztuka Tycjana wciąż prowadzi dialog ze współczesnymi, jak wyjaśnia Jeff Koons, który w tym filmie opowiada o swojej fascynacji malarskim stylem i warsztatem Tycjana – elementami, które ponad czterysta lat później dzieli z rewolucyjnym weneckim malarzem.

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio