Bestie – pokaz filmu ze spotkaniem | Kino Kameralne Cafe w Gdańsku

 Bestie to trzymająca w napięciu opowieść, która jest triumfalnym przykładem tego, co europejskie kino może dać i co dodaje do sensacyjnego sezonu znakomitych filmów!
 Film zdobył ponad 50 nagród i 40 nominacji!

12 września (wtorek) godz. 16:30
Bestie
Tytuł oryginału: As Bestas
Reżyseria: Rodrigo Sorogoyen
Kraj i rok produkcji: Hiszpania, Francja 2022
Czas trwania: 137 min
Vincent (Denis Ménochet) i Olga (Marina Foïs) to spokojna francuska para, która osiedliła się w jednej z galicyjskich wiosek. Wiodą tam niespieszne życie, zajmując się uprawą warzyw oraz renowacją opuszczonych domów. Codzienna sielanka ma jednak też swoje mroczne strony.


Po seansie odbędzie się spotkanie dyskusyjne, a naszą gościnią będzie Katarzyna Brodovska – Ukraińska działaczka społeczna, menadżerka kultury, organizator wydarzeń publicznych. Z wykształcenia filolożka języka polskiego i lektorka języka polskiego jako obcego. Laureatka plebiscytu Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych w kategorii Przedsiębiorczość imigrantów (Dziennik Bałtycki, 2020). Przez ostatnie prawie 9 lat zamieszkania w Polsce działa w sektorze kultury i eventów, m.in.: – współpraca z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, koordynator projektów i festiwali tematycznych oraz wydarzeń pojedynczych ( w ramach współpracy międzynarodowej: Chorwacja, Niemcy, Ukraina i Islandia), wizyt studyjnych. Współorganizator Festiwalu filmowego – Festiwal Filmowy Ukraina! w Warszawie. Organizator pokazów kina ukraińskiego w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz Krakowie.

Ilość miejsc ograniczona.

Bilety do nabycia w kasie kina, lub internetowo : https://biletyna.pl/event/view/id/350283

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio