Dzień Kina Polskiego w Kinie Kameralnym Cafe | Gdańsk

🎥
11 listopada razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy Dzień Kina Polskiego.
Z tej okazji zapraszamy do Kina Kameralnego na cały dzień polskich tytułów. W programie fabuła, dokument, w tym aż trzy pokazy przedpremierowe.

𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺:
12:30 „Chłopi”
15:00 „Genius Loci”
16:30 „Skąd dokąd” – pokaz przedpremierowy
18:45 „Lęk”
21:00 „Ultima Thule” – pokaz przedpremierowy
23:00 „W nich cała nadzieja” – pokaz przedpremierowy

O filmach:
🎬 „Chłopi”
gatunek:animacja/dramat
Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373254

🎬 „Genius Loci”
gatunek: dokumentalny
“Genius Loci” to niezwykła podróż przez historię Gdańska i jego społeczności. Obraz przedstawia miasto o niezwykle burzliwej przeszłości, a także ukazuje powiązania między przeszłością a teraźniejszością. Pasjonująca opowieść o wielokulturowości, wspólnocie i tolerancji, która ukazuje Gdańsk w niezwykłym świetle. Przeniesiemy Was w czasie, abyście mogli poczuć atmosferę przeszłości, a jednocześnie zastanowić się, jak ta historia wpływa na nasze życie dzisiaj. Film zawiera również unikalne, cyfrowo odrestaurowane materiały archiwalne pozyskane z różnych instytucji w Polsce i za granicą. Część z nich nigdy wcześniej nie była publikowana, ukazując architekturę i ważne wydarzenia w historii starego Gdańska.
“Genius Loci” analizuje również współczesne wydarzenia i stawia pytanie, czy mają one związek z wcześniejszą historią miasta. Przeplatając różne epoki i perspektywy, film inspiruje do refleksji nad naszą tożsamością i dziedzictwem kulturowym.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373267

🎬 „Skąd dokąd”
gatunek: dokumentalny
Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc rozmaite funkcje: poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkim przestrzeni do zwierzeń i wyznań, którymi w sposób naturalny zaczynają dzielić się współtowarzysze podróży z przypadku. „Skąd dokąd” to portret zbiorowy złożony z doświadczeń ludzi, którzy mają jeden cel: znaleźć bezpieczne schronienie. W vanie, ich tymczasowym azylu, zniesione są różnice płci, wieku, koloru skóry, sprawności fizycznej, pochodzenia, tożsamości, poglądów czy wiary.
W języku ukraińskim „skąd” (звідки / zvidky) i „dokąd” (куди / kudy), to też rutynowe pytania zadawane podczas próby przebicia się przez liczne punkty kontrolne, rozmieszczone na terenie Ukrainy.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373268

🎬 „Ultima Thule”
gatunek: dramat
Trzydziestoletni Bartek wyrusza w długą i samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę Foula. Ciężka praca i lodowaty wiatr codziennie wystawiają go na próbę, ale dają także szansę na spojrzenie w głąb siebie i wzięcie odpowiedzialności za własne życie. Musi również skonfrontować się z wydarzeniami, które były przyczyną jego nagłego wyjazdu.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373273

🎬 „W nich cała nadzieja”
gatunek: sci-fi
W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem – Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373276

———————————————

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4
80-831 Gdańsk
bilety@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio