Europejski Dzień Kina Artystycznego 2021

Europejski Dzień Kina Artystycznego 🎦

Święto Kin Studyjnych! Dołącz do nas tego dnia! 🎉🎬

🗓14 listopada 2021

📃Harmonogram:

➡️13:30 Komedianci, debiutanci
➡️15:45 Mała mama
➡️17:30 Historia mojej żony
➡️21:00 Czarna dama + prelekcja o kinie noir


Więcej informacji:

🔷„Komedianci, debiutanci”
reżyseria: Emmanuel Courcol
gatunek: Dramat / Komedia
produkcja: Francja

Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuję wystawić słynną sztukę Samuela Becketta „Czekając na Godota”. Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głośno, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu.
👉Bilety: https://biletyna.pl/film/Komedianci-Debiutanci-3/Gdansk

🔷„Mała mama”
reżyseria: Céline Sciamma
gatunek: Dramat
produkcja: Francja

Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. W postawie Nelly zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki.
👉Bilety: https://biletyna.pl/film/Mala-mama/Gdansk

🔷„Historia mojej żony”
reżyseria: Ildikó Enyedi
gatunek: Melodramat
produkcja: Niemcy / Węgry / Włochy

Wilk morski, kapitan Jakob Störr, jest mistrzem podejmowania decyzji, planowania i bezbłędnego zarządzania okrętami. Podobnie jak do żeglugi podchodzi do małżeństwa z Lizzy, przekonany, że jest kapitanem także tego rejsu. Długa nieobecność w domu sprawia jednak, że Jakob nabiera podejrzeń co do wierności swojej żony. Nie mogąc pogodzić się z tym, że nie wszystko na tym świecie podlega jego kontroli, zaczyna niszczyć Lizzy, siebie i ich relację.
👉Bilety: https://biletyna.pl/film/HISTORIA-MOJEJ-ZONY/Gdansk

🔷„Czarna dama”
reżyseria: Krzysztof Szubzda, Lukasz Sewerynski
gatunek: Kryminał / Film-Noir
produkcja: Polska

Iga, uciekając przed trudną przeszłością wraca do rodzinnego Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i białoruskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.
👉Bilety: https://biletyna.pl/film/Czarna-dama

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio