ANULOWANE! COVID Europejski Dzień Kina Artystycznego – Gdańsk

8 listopada 2020 na całym kontynencie świętujemy 5. edycję Europejskiego Dnia Kina Artystycznego .
Jako lokalne kino studyjne w Gdańsku z tej okazji przygotowaliśmy dla Państwa specjalny repertuar i aż 4 pokazy przedpremierowe!

Program 8.11.2020:

12:30 „W co grają ludzie” – pokaz przedpremierowy

Produkcja: Finlandia
Gatunek: Komedia
Czas trwania: 1h 57 min

Grupa dobrych przyjaciół postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?Z pewnością, zwłaszcza, że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.
Bilety: https://biletyna.pl/film/W-co-graja-ludzie/Gdansk

15:00 „Zło nie istnieje” – pokaz przedpremierowy

Produkcja: Czechy, Iran, Niemcy
Gatunek: dramat
Czas trwania: 2h 30 min

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, poświęcony jest film „Zło nie istnieje”. Obraz ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach. Irański reżyser wraca w swoim najnowszym filmie do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko artystyczną, ale i obywatelską wolność. Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kar śmierci.
Bilety: https://biletyna.pl/film/Zlo-nie-istnieje/Gdansk

18:00 „Słudzy” – pokaz przedpremierowy

Produkcja: Czechy / Irlandia / Słowacja / Rumunia
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 1h 20 min

Osadzony w realiach zimnej wojny, czarny kryminał Ostrochovský’ego skupia się na losach dwóch seminarzystów, chłopców z prowincji, którzy w mury klasztoru wchodzą z optymizmem i gorliwością. Nie zdają sobie sprawy, że wkraczają w świat spisków, zdrad i złamanych życiorysów, a ich przyjaźń poddana zostanie ostatecznej próbie.
Bilety: https://biletyna.pl/film/Sludzy/Gdansk

20:30 „La Gomera” – pokaz przedpremierowy

Produkcja: Francja / Niemcy / Rumunia
Gatunek: Komedia kryminalna
Czas trwania: 1h 37 min

„La Gomera” zaczyna się jak klasyczny czarny kryminał, by szybko skręcić w rejony kina autorskiego. Głównym bohaterem jest skorumpowany policjant (Vlad Ivanov), który przybywa na tytułową wyspę, chcąc załatwić jeden ze swoich ciemnych interesów. Aby utrzymać wszystko w tajemnicy, musi opanować lokalny język gwizdów zwany silbo. Jakby tego było mało, w życiu mężczyzny pojawia się zjawiskowa femme fatale o imieniu Gilda (Catrinel Marlon).
Bilety: https://biletyna.pl/film/La-Gomera/Gdansk

Celebrujcie ten dzień razem z nami!
Bilety w sprzedaży online.
Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio