Europejski Dzień Kina Artystycznego w Kinie Kameralnym Cafe | Gdańsk

🎉🎥 12 listopada świętujemy Europejski Dzień Kina Artystycznego w Kinie Kameralnym Cafe.

W kinach studyjnych całej Europy (i nie tylko) odbędzie się ósmy Europejski Dzień Kina Artystycznego. Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas, a w naszym kraju wspomaga ja Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

💥 W tym roku przygotowaliśmy dla Was 4 pokazy przedpremierowe!

𝗣𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺:
12:00 „Osobliwości sycylijskie” – pokaz przedpremierowy
14:00 „Wielki wóz” – pokaz przedpremierowy
16:00 „The Palace”
18:15 „20 000 gatunków pszczół” – pokaz przedpremierowy
21:00 „Club zero” – pokaz przedpremierowy

O filmach:

🎬 „Osobliwości sycylijskie” Komedia, Włochy
Jest rok 1920. Wybitny włoski dramaturg Luigi Pirandello (Toni Servillo) wraca na rodzinną Sycylię, by wziąć udział w osiemdziesiątych urodzinach swojego mentora. Podróż powrotna niespodziewanie opóźnia się z uwagi na pogrzeb ukochanej niani bohatera. Pirandello nosi się z zamiarem napisania nowego utworu, ale boryka się z twórczym impasem. Przypadkiem trafia na Sebastiano i Onofrio, dwóch grabarzy, którzy prowadzą lokalną amatorską trupę teatralną, stanowiąc komediowy kontrapunkt dla poważnych tematów, jakim musi stawić czoła dramaturg. Pirandello jest wyraźnie zafascynowany tym, co widzi. Puszcza wodze fantazji, otwiera się na nowe pomysły, w efekcie czego stopniowo znajduje inspiracje dla swojego opus magnum, jakim okaże się dramat „Sześć postaci w poszukiwaniu autora”.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/372740

🎬 „Wielki wóz” Dramat, Francja/Szwajcaria
Wielki Wóz jest jedną z konstelacji. Jest także teatrzykiem kukiełkowym. Film jest historią rodziny lalkarzy: rodzeństwa Louisa, Marthy i Leny, a także ich ojca, który jest kierownikiem tej trupy i babci, która tworzy wszystkie kukiełki. Razem tworzą firmę i wystawiają spektakle lalkowe. Pewnego dnia, zaraz po występie, ich ojciec niespodziewanie umiera z powodu udaru i zostawia swoje dzieci samym sobie.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373311

🎬 „The Palace” Komedia, Włochy/Szwajcaria/Francja/Polska
W ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach, egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/372741

🎬 „20 000 gatunków pszczół” Dramat, Hiszpania
Choć bez trudu godzimy się z istnieniem ponad 20 tysięcy gatunków pszczół, ludzka różnorodność wielu osobom wydaje się trudna do zaakceptowania. Na własnej skórze przekonuje się o tym ośmioletnia Lucía, do której – wyraźnie wbrew jej woli – większość krewnych wciąż zwraca się urzędowym imieniem Aitor. W trakcie spędzanych w baskijskiej wiosce wakacji bohaterka konfrontuje się ze skrajnie odmiennymi postawami – od wyraźnej niechęci ze strony konserwatywnej babki, przez bierność zagubionej mamy. Wytrwale broniąca własnej tożsamości Lucía zyskuje jednak zaskakującą sojuszniczkę – opiekującą się tytułowymi pszczołami, żyjącą w zgodzie z naturą ciocię.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373312

🎬 „Club zero” Dramat/Thriller, Wielka Brytania/Austria
Do prywatnej szkoły przybywa pani Novak (znakomita Mia Wasikowska) prowadząca zajęcia o świadomym odżywianiu. Bezgranicznie ufający jej uczniowie rozpoczynają kolejne odważne eksperymenty, które coraz bardziej się oddalają od bezpiecznych, zdrowych, proekologicznych praktyk w rodzaju „mindful eating”. Hausner rozciąga swój film między zabawną i ostrą jak brzytwa satyrę a wstrząsający thriller. Tworzy opowieść o zawodnym systemie edukacji, egoistycznych rodzicach, a także zblazowanych i odklejonych od świata wyższych sferach – ten wątek miejscami przypomina szalony spin-off W trójkącie. Club Zero mówi również o sztuce manipulacji i potrzebie bycia częścią społeczności – za wszelką cenę.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/373313

————————————-

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4
80-831 Gdańsk
bilety@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio