Filmowe warsztaty dyskusyjne 2023 – pokaz filmu „Na pełen etat” i spotkanie z Anną Butrym

Interesujesz się kinem? Lubisz oglądać filmy i o nich rozmawiać?

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w drugiej edycji projektu Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych organizowanych w Kinie Kameralnym Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu od kwietnia do lipca. W programie cztery seanse nowych produkcji filmowych połączone z dyskusją i spotkaniem z gościem specjalnym. Prezentowane filmy będą poruszać zagadnienia aktualnych problemów społecznych, wartości w życiu człowieka i innych kwestii związanych z kulturą, nauką, filozofią.

💥 PIERWSZE SPOTKANIE – 26 kwietnia o godz. 18:00

👉 Obowiązują zapisy: https://forms.gle/2hqn53i8MGhqJZy16

🎬 Pokaz filmu „Na pełen etat”
O filmie:
Marie (Laure Calamy) dokłada wszelkich starań, by pogodzić wychowanie dwójki dzieci z pracą w jednym z luksusowych paryskich hoteli. Nie jest to łatwe, zwłaszcza że mieszka poza miastem, a codzienne dojazdy zajmują jej sporo czasu w i tak napiętym już grafiku. Kiedy wreszcie otwiera się przed nią szansa zawodowego awansu, jak na złość wybucha ogólnokrajowy strajk. System transportu publicznego, od którego uzależniona jest bohaterka, zostaje całkowicie sparaliżowany. Zdezorientowani ludzie tłoczą się na peronach i przystankach, coraz bardziej zniecierpliwieni całą sytuacją. Mimo tych przeszkód kobieta jest zdeterminowana, by dotrzeć na rozmowę kwalifikacyjną. Zdaje sobie sprawę, że ta szansa może się nie powtórzyć.

Gość specjalny: Anna Butrym – prezeska Stowarzyszenia WAGA, koordynatorka Klubu “Senioryci” na Biskupiej Górce i wiceprzewodnicząca Gdańskiej Rady Seniorów przy Rada Miasta Gdańska, jest specjalistką ds. wsparcia Gdańskiego Centrum Równego Traktowania, odpowiedzialną za przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.

————————————————————–

Zwieńczeniem Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych będzie dzielnicowy Quiz Filmowy. Drużyny będą składać się z członków wywodzących się z poszczególnych dzielnic Gdańska.
Zachęcamy do integracji z sąsiadami i udziału w wydarzeniach.

Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczanek i gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio