Filmowe Warsztaty Dyskusyjne dla Mieszkanek i Mieszkańców Miasta Gdańsk 2024 – pokaz filmu „Powoli”

Interesujesz się kinem? Lubisz oglądać filmy i o nich rozmawiać?

Zapraszamy mieszkanki i mieszkańców Miasta Gdańska, do udziału w drugiej edycji projektu Filmowych Warsztatów Dyskusyjnych organizowanych w Kinie Kameralnym Cafe przy ul. Lektykarskiej 4 w Gdańsku.

Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu od lipca do września. W programie trzy seanse nowych produkcji filmowych połączone z dyskusją i spotkaniem z gościem specjalnym. Prezentowane filmy będą poruszać zagadnienia aktualnych problemów społecznych, wartości w życiu człowieka i innych kwestii związanych z kulturą, nauką, filozofią.

💥 PIERWSZE SPOTKANIE – 17 lipca o godz. 17:30
👉 Obowiązują zapisy: https://forms.gle/j8p7yEXKjPHe5Ven6
Pokaz filmu „Powoli”
O filmie:
Elena (Greta Grinevičiūtė) jest tancerką, a Dovydas (Kęstutis Cicėnas) tłumaczem języka migowego. Oboje pracują ciałem, szukając najlepszego sposobu, by wyrazić – tańcem i ruchem dłoni – najsubtelniejsze sensy i najgłębsze emocje. Wydają się dla siebie stworzeni, jednak różni ich sposób podejścia do sfery seksualnej. Pełni najlepszych chęci sprawdzają więc, czy da się kochać, nie pożądając, próbując wytworzyć swój własny rodzaj intymności. Film Kavtaradze śmiało podejmuje temat nowych modeli relacji, to kino namiętne i pełne pasji, które jest popisem zarówno świetnej reżyserii, jak i aktorskiej chemii.

Naszą gościnią będzie Rita Zaidan -Wieloletni praktyk z bogatym zapleczem teoretycznym. Absolwentka Centrum medycznego kształcenia podyplomowego w Warszawie pod auspicjami prof. Starowicza, ukończyła również Queer Studies współprowadzone przez Pana Roberta Biedronia. Od ponad 7 lat praktykująca na co dzień terapeutka, o bogatym wachlarzu doświadczeń, m.in. specjalizująca się w leczeniu zaburzeń seksualnych. Poddająca się regularnej superwizji. Prywatnie pasjonatka kina, podróży i ciekawości do ludzi

————————————————————–

Wstęp na wydarzenia jest darmowy i skierowany do wszystkich chętnych gdańszczanek i gdańszczan powyżej 16-go roku życia. Na każdy seans obowiązują zapisy.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio