Girl – pokaz w ramach cyklu Okryci ciałem | DKF Podziemie w Kinie Kameralnym

🎥Dyskusyjny Klub Filmowy „Podziemie”, we współpracy z Redakcją CDN oraz Kinem Kameralnym Cafe, zaprasza na drugi pokaz filmowy z cyklu „Okryci ciałem, czyli filmowe poszukiwanie własnej tożsamości”.

🎞️OPIS CYKLU:
Ciało nie jest tylko naszą obudową, zewnętrznym okryciem – to coś znacznie więcej. Ludzka fizyczność związana jest z tożsamością, seksualnością, chorobą, starzeniem się czy choćby śmiercią. Może być miejscem konfliktu, oporu, wyzwolenia lub podporządkowania. Nieustannie odbiera lub odpiera pociski wytoczone przez działo świata tego, co nas otacza. Przede wszystkim cielesność jest nieodłączną częścią życia codziennego. Ciało stanowi podstawowy element narracji filmowej, ale także wyraża emocje i relacje bohaterów. Wokół tematu ciała pojawia się mnóstwo pytań: Jak współczesne kino przedstawia cielesność? Jakie jest jego znaczenie w społeczeństwie, kulturze? Czy ciało nas określa, stanowi o naszej atrakcyjności a może jej braku? Czy jest dla nas ważne, potrafimy je szanować?

📅17.01 godz. 17:30
Rozbrzmiewa muzyka. Piękna. Porywa ciało. Czy to my prowadzimy w tym tańcu, czy to ktoś nas wiedzie i dostosowuje nasze kroki do standardowego rytmu? Kim jesteśmy w tym tańcu? Kim chcemy być? Czym jest w nim nasze ciało?
“Taniec z tożsamością” – to drugie spotkanie z cyklu “Okryci ciałem”. Obejrzymy wtedy film “Girl” w reżyserii Lukasa Dhonta.
Film opowiada o Larze, nastolatce uwięzionej w ciele chłopca, która pragnie zostać tancerką baletową i jednocześnie zmienić swoją płeć. Film pokazuje zarówno piękno i pasję baletu, jak i ból i cierpienie związane z dysforią płciową. Nie unika trudnych tematów, takich jak samookaleczenie, depresja czy transfobia, ale też nie upraszcza ani nie apoteozuje doświadczeń Lary.

O FILMIE:
„Girl” (2018)
reż. Lukas Dhont
prod. Belgia / Holandia
gatunek: dramat
Lara marzy o staniu się kobietą i o karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości. Girl to dojrzałe, poruszające kino o wyczerpującej walce o siebie w pozornie akceptującym świecie, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej nagrodzony w Cannes zjawiskowy Victor Polster.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym oraz nadchodzących seansach z cyklu „Okryci ciałem” oraz do uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Filmowym „Podziemie”🎬
Bilety w cenie 20zł: https://biletyna.pl/event/view/id/391186

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4, Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio