Hity 19. Millennium Docs Against Gravity w Kameralnym

3 i 4 września Kino Kameralne Cafe zaprasza na pokazy najlepszych filmów z największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce – Millennium Docs Against Gravity.

Przez dwa dni będziemy pokazywać najciekawsze tytuły z tegorocznej, już 19. edycji festiwalu.

PROGRAM:

📅 3.09

⏰ godz. 13:00
🎥 Wulkan Miłości (Fire of Love)
Kanada, USA, 2022, 93 min
reż. Sara Dosa

W napisach na początku filmu pojawiają się wulkany z ich poetyckimi i równocześnie groźnymi nazwami. To celowy zabieg, bo ten film to prawdziwe love story o niezwykłym trójkącie miłosnym, w którym występuje francuskie małżeństwo Katii i Maurice’a Krafftów oraz wielbione przez nich wulkany. Para twierdziła, że są razem po części właśnie dzięki wspólnej miłości do wulkanów.

https://www.againstgravity.pl/films/wulkan-milosci

🎟 bilety:https://biletyna.pl/event/view/id/267398

⏰ godz. 17:30
🎥 Nieskończoność według Floriana (Infinity According to Florian)
Ukraina, 2022, 70 min.
reż. Oleksiy Radynski

Film przybliża nam postać Floriana Yurieva – naukowca, innowatora, architekta i muzykologa, który zaprojektował salę koncertową w kształcie spodka, wybudowaną w centrum Kijowa. Florian to ukraiński Leonardo da Vinci, który tworzył instrumenty smyczkowe i łączył siedem barw natury z siedmioma tonalnościami muzyki. Poznajemy go, gdy z grupą entuzjastów walczył o przyszłość swojego spodka, jednej z architektonicznych ikon miasta.

https://www.againstgravity.pl/…/nieskonczonosc-wedlug…

🎟 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/267399

⏰ godz. 18:45
🎥 Misja: szczęście (Mission: Joy – Finding Happiness in Troubled Times)
USA, 2021, 85 min.
reż. Louie Psihoyos, Peggy Callahan

Poruszający film zainspirowany bestsellerową pozycją „The Book of Joy”. Ukazuje spotkania dwóch wielkich myślicieli uhonorowanych Pokojową Nagrodą Nobla – Dalajlamy i Desmonda Tutu. Szczery uśmiech, oparcie się na nauce i wzajemny szacunek to podstawa dla tych dwóch wybitnych moralnych autorytetów, uczących nas, jak żyć w coraz bardziej niespokojnym świecie.

https://www.againstgravity.pl/films/misja-szczescie

🎟 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/267409

📅 4.09

⏰ godz. 14:30
🎥 Młody Platon (Young Plato)
Irlandia, Wielka Brytania, 2021, 102 min.
reż. Neasa Ní Chianáin, Declan McGrath

Pan McArevey jest dyrektorem katolickiej szkoły dla chłopców w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Belfaście, w Północnej Irlandii. Uczy swoich podopiecznych jak docierać do własnych uczuć, gdy konfrontują się z 30-letnim konfliktem, którego krwawe i traumatyczne żniwo zostało zebrane na ulicach ich dzielnicy. Widzimy, jak krytyczne myślenie i uwaga może wzmacniać oraz zachęcać dzieci do spojrzenia ponad ograniczeniami ich własnej społeczności.

https://www.againstgravity.pl/films/mlody-platon

🎟 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/267411

⏰ godz. 16:30
🎥 Dom z drzazg (House Made of Splinters)
Dania, Szwecja, Finlandia, Ukraina, 2022, 88 min.
reż.: Simon Lereng Wilmont

Historia tymczasowego domu dziecka, położonego w samym środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu. Poznajemy to miejsce oczami przebywających w nim podopiecznych. Pochodzą z rozbitych rodzin, przeżyli różne traumy i chowają w sobie wiele trudnych wspomnień. Pracownicy starają się zapewnić magiczną, bezpieczną atmosferę dzieciom, których los leży w rękach sądu. Film nagrodzony za najlepszą reżyserię na festiwalu w Sundance.

https://www.againstgravity.pl/films/dom-z-drzazg

🎟 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/267412

⏰ godz. 20:45
🎥 Rzeka (River)
Australia, 2021, 75 min.
reż.: Jennifer Peedom

Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Zapierające dech w piersiach obrazy (m.in. autorstwa Yanna Arthusa-Bertranda) uzupełnia poetycki scenariusz napisany przez pisarza Roberta Macfarlane’a i czytany przez Willema Dafoe. Muzyka w wykonaniu Australijskiej Orkiestry Kameralnej zawiera zarówno utwory klasyczne, jak i autorstwa Radiohead.

https://www.againstgravity.pl/films/rzeka

🎟 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/267413

————————————–

Kino Kameralne Cafe
Gdańsk, ul. Lektykarska 4
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio