HOURIA – pokaz specjalny + spotkanie z Magdaleną Kowalą

Serdecznie zapraszamy na nasz kolejny pokaz specjalny!
Tym razem na ekranie film „Houria”.

Zarówno reżyserka Mounia Meddeour, jak i aktorka pierwszoplanowa Lyna Khourdi to doceniane na festiwalach filmowych twórczynie, które tym razem poprzez taniec i jego uzdrawiającą moc opowiadają wzruszającą historię o przyjaźni, wspólnocie i solidarności.
Po seansie odbędzie się spotkanie i rozmowa z gościem specjalnym – Magdaleną Kowalą.

8.06 godz. 18:00
„Houria”

reżyseria: Mounia Meddour
produkcja: Francja
gatunek: dramat
opis filmu:
Algier. Houria (25) jest utalentowaną tancerką, która marzy, aby występować w Algierskim Balecie Narodowym. Aby związać koniec z końcem w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po wygraniu finałowego zakładu Houria zostaje napadnięta przez Alego, który jest zdeterminowany, aby odzyskać pieniądze. Kiedy budzi się w szpitalu, rokowania nie są optymistyczne: nie umie mówić i z całą pewnością już nigdy nie będzie tańczyć. Houria nie potrafi zrezygnować ze swoich marzeń i z pełnym zaangażowaniem rozpoczyna rehabilitację. W ośrodku poznaje inne kobiety skrzywdzone przez los. Houria postanawia, że pomoże im wyjść poza poranione ciała i stanąć prosto ucząc je tańca.

Magdalena Kowala – tancerka, choreografka, pedagożka, jak również tłumaczka języka hiszpańskiego i katalońskiego. Od roku 2019 współtworzy zespół teatru tańca Hertz Haus, z którym zrealizowała spektakle: Her(t)z, Solo na 4 kaski i stracony czas, 102 i pół (duet otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności na Festiwalu SoloDuo w Budapeszcie, I nagrodę w konkursie My move oraz II nagrodę indywidualną przyznaną przez Iwonę Olszowską podczas konkursu 3…2…1…Taniec! w Krakowie), Unbody (spektakl otrzymał pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego The Best Off 2022 oraz został włączony do Puli Polskiej Sieci Tańca 2022), Portrety beznadziejne spektakl usieciowiony, Mirroring, Frauen in Flammen oraz najnowszą pracę solową Sześć zrealizowaną w ramach stypendium kulturalnego miasta Gdańska. Jej obszarem zainteresowania jest również terapia w tańcu, aktualnie prowadzi zajęcia w ramach Projektu Zatańcz z Parkinsonem w Gdyni oraz jest w trakcie programu nauczycielskiego jogi wg metody B.K.S. Iyengara.

Zapraszamy !

bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/329568

Dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Kin Studyjnych.

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio