Kino Seniora w Kameralnym – BILETY 10 zł | CZERWIEC

W każdą środę i piątek o godzinie 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora – bilety w cenie 10 zł!

Repertuar na czerwiec:

02.06 PIĄTEK – Lunana. Szkoła na końcu świata
reżyseria: Pawo Choyning Dorji
gatunek: Obyczajowy
produkcja: Bhutan, Chiny
czas trwania: 110 min.
Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu zamierza wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów sprawia, że zaczyna zmieniać zdanie o tym wyjątkowym miejscu.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332059

07.06 ŚRODA – Houria
reżyseria: Mounia Meddour
gatunek: Dramat
produkcja: Francja
czas trwania: 104 min.
Houria (genialna Lyna Khoudri) jest utalentowaną tancerką, która pragnie zrobić światową karierę w balecie. Całe swoje życie podporządkowuje temu marzeniu. Aby związać koniec z końcem, w dzień pracuje jako sprzątaczka, a w nocy obstawia nielegalne walki. Po jednej z nich, w której wygrywa duże pieniądze, zostaje brutalnie napadnięta przez rywala.
Kiedy odzyskuje przytomność w szpitalu, jej dotychczasowy świat rozsypuje się na kawałki. Jednak Houria nie zamierza się poddać i rozpoczyna rehabilitację. Tu poznaje kobiety podobnie jak ona poranione przez życie. Wkrótce dzięki nim odzyska pasję i sens życia.
Najnowszy film nagradzanej reżyserki Mounii Meddour to pochwała kobiecości, siostrzeństwa, przyjaźni, wolności i uzdrawiającej mocy tańca.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332072

09.06 PIĄTEK – Plan 75
reżyseria: Chie Hayakawa
gatunek: Dramat
produkcja: Japonia, Filipiny, Francja, Katar
czas trwania: 102 min.
Japonia to kraj słynący z rozwiniętej technologii oraz doskonałej opieki medycznej, które przekładają się na wysoką średnią życia jej obywateli. W połączeniu z niskim współczynnikiem dzietności stanowi to jednak dla rządu sygnał alarmowy. Starzejące się społeczeństwo jest zapowiedzią rychłego kryzysu ekonomicznego oraz zaburzenia równowagi państwa. Rozwiązaniem ma być rządowy program kryjący się pod nazwą Plan 75. Zachęca on do eutanazji osoby, które ukończyły siedemdziesiąty piąty rok życia. Obecne na każdym kroku reklamy, adresowane do zdezorientowanych seniorów, zachwalają wszelkie korzyści, jakie płyną z rewolucyjnego programu. Jednym z argumentów ma być wynagrodzenie, które balansującym na granicy ubóstwa uczestnikom Planu pozwoli zrealizować ostatnie marzenie. Starsza kobieta, której środki do życia znikają w błyskawicznym tempie, pragmatyczny sprzedawca programu oraz filipiński robotnik staną tym samym przed najważniejszymi wyborami.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332347

14.06 ŚRODA – Osiem gór
reżyseria: Felix Van Groeningen, Charlotte Vandermeersch
gatunek: Dramat, Komedia
produkcja: Włochy, Belgia, Francja
czas trwania: 147 min.
Trzydziestoletni Pietro decyduje się zostawić za sobą życie dużego miasta i wyjechać w góry. Nie odnajduje się w swoim dotychczasowym, pełnym zgiełku życiu, chociaż sam nie potrafi określić czego mu brakuje. Prawdziwie wolny i szczęśliwy czuł się jedynie w dzikich Alpach, gdzie spędzał w dzieciństwie każde lato. Zaszczepiona w nim miłość do gór i odkrywania nowych ścieżek każe mu wyruszyć w świat, w którym nowe znajomości i stare przyjaźnie staną się ścieżką do odnalezienia siebie.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332265

16.06 PIĄTEK – Gorące dni
reżyseria: Emin Alper
gatunek: Thriller
produkcja: Turcja, Francja, Holandia, Niemcy, Grecja, Chorwacja
czas trwania: 128 min.
Po tym, jak jego poprzednik zniknął w tajemniczych okolicznościach, Emre zostaje mianowany nowym prokuratorem w niewielkim tureckim miasteczku Yaniklar. Miejscu, które dotknięte jest nie tylko poważnym kryzysem związanym z dostępem do wody, ale też licznymi politycznymi perturbacjami. Przyjazd pełnego ideałów i oddanego swojej pracy mężczyzny zachwiać może obowiązujące od dawna w miasteczku status quo…
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332348

21.06 ŚRODA – Tori i Lokita
reżyseria: Luc Dardenne, Jean-Pierre Dardenne
gatunek: Dramat
produkcja: Francja, Belgia
czas trwania: 88 min.
Tori jest małym chłopcem, Lokita zaledwie nastolatką, oboje uciekli przed przemocą i biedą z Afryki Zachodniej i chcieliby razem ułożyć sobie życie w Belgii. Obojętność imigracyjnych urzędników, rodziny domagające się wsparcia i długi zaciągnięte u przemytników spychają jednak bohaterów w szarą strefę, gdzie do eksploatowania pozbawionych opieki i praw dzieci przyłączają się przestępcy. Podejrzani dla urzędów, bezbronni wobec przemocy, chłopak i dziewczyna mają tylko siebie.y, nie umiejąc go ani przeciąć, ani rozwiązać.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332349

23.06 PIĄTEK – Mój sąsiad Adolf
reżyseria: Leon Prudovsky
gatunek: Dramat, Komedia
produkcja: Izrael, Niemcy, Polska
czas trwania: 96 min.
Kolumbia, rok 1960. Polsky (David Hayman), samotny i zrzędliwy ocalony z Holocaustu, mieszka w odległej kolumbijskiej wsi. Spędza dni na grze w szachy i pielęgnowaniu swoich ukochanych krzewów róż. Pewnego dnia, gdy tajemniczy starszy Niemiec (Udo Kier) wprowadza się do domu obok, Polsky zaczyna podejrzewać, że jego nowy sąsiad to Adolf Hitler. Jako że nikt mu nie wierzy, rozpoczyna prywatne śledztwo. Jednak aby zdobyć informacje, będzie musiał zbliżyć się do swojego sąsiada bardziej, niż by tego chciał tak blisko, że dwójka mogłaby prawie się zaprzyjaźnić. Gdyby tylko pierwszy nie podejrzewał drugiego o zbrodnie na ludzkości.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332350

28.06 ŚRODA – Niezwykła wędrówka Harolda Fry
reżyseria: Hettie Macdonald
gatunek: Dramat
produkcja: Wielka Brytania
czas trwania: 87 min.
List, który zmienił wszystko, przyszedł we wtorek. Zamiast wysłać krótką odpowiedź, Harold Fry postanawia ruszyć na drugi koniec kraju. Wierzy, że dzięki temu Queenie będzie żyć.
„Proszę jej powiedzieć, że Harold Fry jest w drodze. Wystarczy, że będzie czekać. Ponieważ mam zamiar ją uratować, rozumie pani. Ja będę maszerował, a ona musi żyć.”
Harold nigdy nie robił niespodzianek, ostatnio nawet nie wychodził z domu. Teraz idzie bez mapy ani telefonu, w coraz bardziej znoszonych żeglarskich butach do kobiety, która kiedyś go uratowała. Samotna wędrówka staje się okazją do poznania wielu ludzi ich radosnych wspomnień i nieszczęśliwych historii a przede wszystkim zrozumienia i uratowania siebie.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332351

30.06 PIĄTEK – Winny czy niewinny
reżyseria: Louis Garrel
gatunek: Komedia
produkcja: Francja
czas trwania: 99 min.
Miłość nie zna granic. To przekonanie, które towarzyszy sześćdziesięcioletniej Sylvie, kiedy zakochuje się w Michelu, drobnym przestępcy mającym wkrótce wyjść z więzienia. Ku wyraźnemu niezadowoleniu syna kobiety (w tej roli reżyser i scenarzysta Louis Garrel) para poważnie planuje wspólną przyszłość. Abel nie podziela optymizmu matki. Jest przekonany, że Michel prędzej czy później wróci do starych nawyków, i chce oszczędzić kobiecie kolejnych rozczarowań. Obmyśla plan, który ma sprawić, że pozna ona gorzką prawdę o swoim wybranku. Abel, z pomocą najlepszej przyjaciółki Clémence, rozpoczyna śledztwo mające na celu przyłapanie mężczyzny na gorącym uczynku, a tym samym zdyskredytowanie go w oczach Sylvie. A co jeśli Abel nie ma racji i to właśnie on będzie musiał zmienić zdanie?
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/332352

Patronat medialny: Trójmiasto.pl
———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio