Kino Seniora w Kameralnym – BILETY 10 zł | LUTY

🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬
W każdą środę na godzinę 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora – bilety w cenie 10 zł!

Repertuar na luty:

📅 01.02 „Niebezpieczni Dżentelmeni”
reżyseria: Maciej Kawalski
gatunek: Komedia kryminalna
produkcja: Polska
czas trwania: 107 min.

Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo, do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/300043

📅 08.02 „Chleb i sól”
reżyseria: Damian Kocur
gatunek: Dramat
produkcja: Polska
czas trwania: 100 min.

Tymoteusz, pianista – student warszawskiej Akademii Muzycznej, wraca do rodzinnego miasta na wakacje. Prowincjonalne miasteczko, jakich w Polsce wiele, to miejsce w którym czas się zatrzymał, szczególnie teraz w czasie upalnych wakacji. W mieście zostali koledzy Tymka i jego brat Jacek, również pianista, który jednak nie dostał się na Akademię Muzyczną i spędza czas z kolegami na osiedlu. Pobyt w rodzinnym mieście to jedynie wakacyjny przystanek na zachód Europy, gdzie Tymoteusz otrzymał zagraniczne stypendium. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo powstały bar z kebabem. Lokalna młodzież dobrze żyje z obcokrajowcami, są jednak drobne wyjątki. Z czasem konflikt między grupą pracowników a chłopakami z osiedla zaostrza się. U zastraszanych obcokrajowców zaczyna pojawiać się strach i poczucie zagrożenia.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/300583

📅 15.02 „Lunana. Szkoła na końcu świata”
reżyseria: Pawo Choyning Dorji
gatunek: Dramat
produkcja: Bhutan, Chiny
czas trwania: 110 min.

Lunana to mała wioska położona w północnej części Bhutanu. Trafia tam Ugyen, młody nauczyciel, który marzy o karierze piosenkarza i emigracji do Australii. Zanim jednak będzie mógł wyjechać, musi odpracować jeszcze jeden rok (do czego zmusza go rządowy kontrakt). Nie spodziewał się jednak, że trafi – niemal dosłownie – na koniec świata. Lunanę od ostatniego przystanku na trasie autobusu dzieli siedmiodniowa piesza wędrówka. Ugyen od samego początku jest więc niechętny pracy z grupką lokalnych dzieci, ale szybko przekona się, że stracił wielkomiejskie atrakcje na rzecz czegoś znacznie bardziej istotnego.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/304129

📅 22.02 „Właściciele”
reżyseria: Jiří Havelka
gatunek: Dramat, Komedia
produkcja: Czechy
czas trwania: 96 min.

Komedia satyryczna z gwiazdorską obsadą, będąca kinowym debiutem cenionego reżysera teatralnego. Niemal cała akcja filmu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, w trakcie zebrania wspólnoty mieszkaniowej pewnej praskiej kamienicy. Spotkanie grupy wyrazistych osobowości, z których każda ma własne pomysły, owocuje wieloma spięciami i groteskowymi sytuacjami.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/300632

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio