Kino Seniora w Kameralnym – BILETY 10 zł | MARZEC

W każdą środę na godzinę 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora – bilety w cenie 10 zł!

Repertuar na marzec:

📅 01.03 „Wieloryb”
reżyseria: Darren Aronofski
gatunek: Dramat
produkcja: USA
czas trwania: 116 min.

Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/308034

📅 8.03 „Holy Spider”
reżyseria: Ali Abbasi
gatunek: Thriller
produkcja: Dania, Niemcy, Szwecja, Francja
czas trwania: 116 min.

Ali Abbasi („Granica”) sięga po opartą na faktach historię seryjnego zabójcy pracownic seksualnych z irańskiego miasta Meszhed. Mężczyzna twierdził, że chciał tylko „oczyścić” ulice ze zła. Z pomocą grającej dziennikarkę śledczą Zar Amir-Ebrahimi (nagroda dla aktorki w Cannes) reżyser ukazuje rzeczywistość, w której brutalnym szaleńcom tylko się przyklaskuje, a walczące o życie kobiety uważa za bezwartościowe. Porażający thriller o świecie, który wydaje się aż nadto znajomy.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/308146

📅 15.03 „W Gorsecie”
reżyseria: Marie Kreutzer
gatunek: Kostiumowy, Dramat
produkcja: Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg
czas trwania: 113 min.

Cesarzowa Elżbieta, skandalistka wiedeńskiego dworu, robi wszystko, by współtworzyć swój mit. U progu 40 urodzin, które według opinii publicznej są ostatecznym końcem jej młodości, Sisi za wszelką cenę chce zadbać o swój wizerunek.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/308169

📅 22.03 „Filip”
reżyseria: Michał Kwieciński
gatunek: Dramat, Wojenny
produkcja: Polska
czas trwania: 125 min.

Rok 1941, warszawskie getto. Filip, młody polski Żyd, ze swoją ukochaną Sarą przygotowują się do występu w kabarecie, by zarobić na utrzymanie rodziny. Podczas premiery dochodzi do strzelaniny, podczas której ginie Sara i siedzący na widowni bliscy Filipa. Dwa lata później mężczyzna pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu we Frankfurcie. Podając się za Francuza, w samym sercu hitlerowskich Niemiec korzysta ze wszystkich uroków świata, nie jest w stanie się zatrzymać ani na chwilę. Następujące po sobie tragiczne wydarzenia sprawiają jednak, że nagle całe starannie zbudowane frankfurckie życie Filipa rozpada się jak domek z kart.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/309086

📅 29.03 „Sundown”
reżyseria: Michel Franco
gatunek: Dramat
produkcja: Meksyk, Francja, Szwecja
czas trwania: 83 min.

Neil i Alice Bennett wypoczywają wraz z rodziną na luksusowych wakacjach w Meksyku. Kiedy jeden z krewnych zakłóca spokój, na pierwszy plan wysuwają się wrzące napięcia.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/309087

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio