Kino Seniora w Kameralnym – bilety 10 zł | październik

W każdą środę i piątek o godzinie 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora – bilety w cenie 10 zł!

Repertuar na PAŹDZIERNIK:

04.10 ŚRODA Zielona granica
reżyseria: Agnieszka Holland
gatunek: Dramat
produkcja: Polska, Czechy, Francja, Belgia
czas trwania: 147 min.
Po przeprowadzce na Podlasie psycholożka Julia (Maja Ostaszewska) staje się mimowolnym świadkiem i uczestnikiem dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Świadoma ryzyka i konsekwencji prawnych, przyłącza się do grupy aktywistów pomagających uchodźcom, którzy koczują w lasach w strefie objętej stanem wyjątkowym. W tym samym czasie uciekająca przed wojną domową syryjska rodzina i towarzysząca jej nauczycielka z Afganistanu, nie wiedząc, że są narzędziem politycznego oszustwa białoruskich władz, próbują przedostać się do granic Unii Europejskiej. W Polsce los zetknie ich z Julią oraz młodym pogranicznikiem Janem (Tomasz Włosok). Rozgrywające się wokół wydarzenia zmuszą ich wszystkich do postawienia sobie na nowo pytania czym jest człowieczeństwo?
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357102

06.10 PIĄTEK Turkusowa suknia
reżyseria: Maryam Touzani
gatunek: Dramat
produkcja: Francja, Maroko, Belgia, Dania
czas trwania: 124 min.
Mina i Halim, małżeństwo z wieloletnim stażem, prowadzi niewielki zakład krawiecki w marokańskim mieście Sala. O talencie mężczyzny, a zwłaszcza niezwykłym hafcie, jakim ozdabia tradycyjne, szyte przez siebie stroje, jest na tyle głośno, że kolejne zamówienia znacznie przekraczają jego możliwości. Sytuacja zmusza Halima, by zatrudnił młodego pomocnika, choć początkowo nie jest do tego przekonany. Ostatecznie pod jego skrzydła trafia Youssef, dla którego praktyka u boku mistrza w swoim fachu, za jakiego uchodzi starszy z mężczyzn, jest wielką szansą. Przyglądanie się codziennej żmudnej pracy Halima to dla niego nie tylko możliwość doskonalenia własnych umiejętności, ale też lekcja cierpliwości oraz pokory. Tym cenniejsza, że z każdym dniem bohaterowie nabierają do siebie większego zaufania i zaczyna ich łączyć coraz bliższa więź, co nie pozostaje niezauważone przez Minę.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357333

11.10 ŚRODA Bóg i Wojownicy Lunaparków
reżyseria: Bartłomiej Żmuda
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
czas trwania: 77 min.
Owładnięty religijnym amokiem syn podejmuje krucjatę, której celem ma być nawrócenie ojca. To niezwykle karkołomne zadanie szczególnie ze względu na postać tego drugiego. Ojcem jest bowiem Andrzej Rodan autor skandalizujących powieści z końca lat 80. i zaprzysięgły ateista. Wspólna podróż po Polsce przywoła mnóstwo wspomnień, ale przede wszystkim stanie się okazją do kolejnych starć. Żarliwość neofity zostanie wystawiona na ciężką próbę przez nieprzebierającego w słowach, zgryźliwego antyklerykała.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/356802

13.10 PIĄTEK Podrabiani zakochani
reżyseria: Casper Christensen, Anthony Hines
gatunek: Komedia, Sci-Fi
produkcja: USA
czas trwania: 93 min.
ON to playboy i nadęty bufon, który wykorzystuje swojego robota-klona do pierwszych randek, by wkroczyć jak rycerz na białym koniu, gdy robi się bardziej pikantnie. ONA to miłośniczka drogich torebek, która chętnie korzysta z pomocy swojej sobowtórki, by naciągać na drogie prezenty napotkanych naiwniaków. Wszystko działa bez zarzutu, do czasu aż na ich wspólną randkę wysyłają swoje nie do końca legalne zamienniki. Kiedy między robotami zaczyna iskrzyć, postanawiają zbuntować się przeciwko swoim właścicielom i uciec w świat. Charles i Elaine muszą odkryć karty i pomimo niechęci do siebie ruszyć w pościg za swoimi sobowtórami, zanim sytuacja całkowicie wymknie się spod kontroli…
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357902

18.10 ŚRODA Na zawsze Melomani
reżyseria: Rafał Mierzejewski
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
czas trwania: 83 min.
Łódzko-krakowski zespół Melomani był pierwszym zespołem jazzowym w Polsce, powstał na przełomie 1949 i 1950 roku. Tworzyli go Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Andrzej „Idon” Wojciechowski, Andrzej Trzaskowski, Witold „Dentox” Sobociński, Witold Kujawski, Krzysztof Komeda, Antoni Studziński i Alojzy Thomys. Niezwykła podróż w czasie, do genezy polskiego jazzu w latach 1948 1960: od muzyki zakazanej przez władze PRL, po pierwsze ogólnopolskie festiwale Jazzowy w Sopocie i Jazz Jamboree w Krakowie. Bogate materiały archiwalne połączone są ze wspomnieniami ikon polskiego jazzu: „Idona” Wojciechowskiego, Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, Wojciecha Karolaka, Michała Urbaniaka, czy Przemka Dyakowskiego.prawie się zaprzyjaźnić. Gdyby tylko pierwszy nie podejrzewał drugiego o zbrodnie na ludzkości.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357101

20.10 PIĄTEK Adamant
reżyseria: Nicolas Philibert
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Francja, Japonia
czas trwania: 109 min.
Adamant to wyjątkowe miejsce na mapie Paryża. Pływający ośrodek opieki dziennej dla osób z zaburzeniami psychicznymi, zacumowany na stałe nad Sekwaną tuż przy moście Charlesa de Gaulle’a, istnieje od 13 lat. To łódź rzeczna i pracownia artystyczna z własnym barem oraz kawiarnią zaprojektowaną tak, aby maksymalnie wykorzystywać światło dzienne. Przyjmuje dorosłych i oferuje im terapię poprzez sztukę głównie muzykę, malarstwo, rękodzieło, literaturę i kino. Organizuje również własny festiwal filmowy. Pacjenci traktowani są tu z szacunkiem i współczuciem, jak kreatywni i wolni ludzie. Adamant oferuje im opiekę, która ugruntowuje ich w czasie oraz przestrzeni, pomagając odzyskać siły i równowagę. Prowadzący terapię zespół stanowi przeciwwagę dla często zdehumanizowanej współczesnej psychiatrii. Film jest przenikliwym obrazem miejsca, które działa w sposób pozainstytucjonalny, potrafi wznieść się ponad biurokrację, powtarzalność i rutynę. A przede wszystkim pielęgnuje otwartość na świat, która udziela się wszystkim.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357342

25.10 ŚRODA Poprzednie życie
reżyseria: Celine Song
gatunek: Melodramat
produkcja: USA, Korea Południowa
czas trwania: 106 min.
In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadziła oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro) zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/358174

27.10 PIĄTEK Falcon Lake
reżyseria: Charlotte Le Bon
gatunek: Dramat
produkcja: Francja, Kanada
czas trwania: 100 min.
Opowieść o pierwszej wakacyjnej miłości, a może trzymająca w napięciu historia o duchach? Fabularny debiut kanadyjskiej reżyserki Charlotte Le Bon łączy w sobie oba te elementy. Trzynastoletni Bastien spędza kolejne leniwe dni w domku letniskowym nad jeziorem. Chłopak jest wyraźnie zauroczony dziewczyną z sąsiedztwa, nieco starszą Chloé. Ta, początkowo zdystansowana, odpowiada jednak na zainteresowanie młodego bohatera, a ich relacja z każdą spędzoną wspólnie chwilą staje się coraz bliższa. Pomimo różnicy wieku między nastoletnimi bohaterami tworzy się szczególna więź, pełna niewinnych wygłupów, kotłujących się emocji, ale i nieco przerażających opowieści.
 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/357349

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio