Kino Seniora w Kameralnym – BILETY 10 zł | STYCZEŃ

W każdą środę na godzinę 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora – bilety w cenie 10 zł!

Repertuar na styczeń:

📅 11.01 „Piękny poranek”
reż. Mia Hansen-Løve
gatunek: Melodramat
prod. Francja, Niemcy
czas trwania: 112 min.

Sandra, młoda samotna matka, regularnie odwiedza swojego chorego ojca. Razem z rodziną walczy, by zapewnić mu odpowiednią opiekę. W tym samym czasie ponownie nawiązuje kontakt z Clémentem, dawno nie widzianym przyjacielem. Choć mężczyzna nie jest wolny, zaczynają namiętny romans…

📅 18.01 „W Trójkącie”

reż. Ruben Östlund
gatunek: Dramat, Komedia
prod. Szwecja, Wielka Brytania, Francja, Niemcy
czas trwania: 150 min.

Ruben Östlund („Turysta”, „The Square”), już po raz drugi nagrodzony canneńską Złotą Palmą, zabiera nas w szalony rejs luksusowym statkiem z piękną gwiazdką Instagrama Yayą (Charlbi Dean), początkującym modelem Carlem (Harris Dickinson) oraz wiecznie pijanym kapitanem (Woody Harrelson). Na statku bawią się celebryci i bogacze – emerytowani handlarze bronią, rosyjski król nawozu, podstarzałe diwy i zrzędliwe milionerki. Rejs po szmaragdowych morzach zamienia się w jazdę bez trzymanki, przy której katastrofa Titanica to romantyczny wypadek przy pracy. Östlund żongluje rolami społecznymi bohaterów, demaskując ich próżność i egoizm, kpi z pustej sławy influencerów, wyśmiewa świat mody. „W trójkącie” to dzika komedia, niezwykle aktualna satyra i drapieżny komentarz do absurdalnych czasów, w których żyjemy.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/297815

📅 25.01 „Lunana. Szkoła na końcu świata”
reż. Pawo Choyning Dorji
gatunek: Dramat
prod. Bhutan, Chiny
czas trwania: 110 min.

Lunana to mała wioska położona w północnej części Bhutanu. Trafia tam Ugyen, młody nauczyciel, który marzy o karierze piosenkarza i emigracji do Australii. Zanim jednak będzie mógł wyjechać, musi odpracować jeszcze jeden rok (do czego zmusza go rządowy kontrakt). Nie spodziewał się jednak, że trafi – niemal dosłownie – na koniec świata. Lunanę od ostatniego przystanku na trasie autobusu dzieli siedmiodniowa piesza wędrówka. Ugyen od samego początku jest więc niechętny pracy z grupką lokalnych dzieci, ale szybko przekona się, że stracił wielkomiejskie atrakcje na rzecz czegoś znacznie bardziej istotnego.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/297843

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio