Kino Seniora w Kameralnym – BILETY 12 ZŁ | LIPIEC

W każdą środę i piątek o godzinie 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora – bilety w cenie 12 zł!

Repertuar na LIPIEC:

📅 03.07 ŚRODA – „Obudź się”
reżyseria: Filip Dzierżawski
gatunek: Dramat
produkcja: Polska
czas trwania: 75 min.
Zosia (Martyna Byczkowska) jest nastolatką wychowywaną przez brata Bajzla (Karol Bernacki), który obraca się w środowisku kibiców piłkarskich. Po jednej z bójek chłopak zapada w śpiączkę. Zosia zaczyna wierzyć, że pomóc może mu tylko kibicowska flaga przeciwnej drużyny. By ją zdobyć, idzie do domu jej lidera, Cygana (Piotr Żurawski). Na miejscu razi go paralizatorem i stawia żądanie: albo jego kumple oddadzą flagę, albo on zginie. Z każdą mijającą godziną atmosfera staje się coraz gęstsza, a sytuacja coraz bardziej dramatyczna…
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/442985

📅 05.07 PIĄTEK – ,,Tylko my dwoje”
reżyseria: Valérie Donzelli
gatunek: Dramat, Psychologiczny
produkcja: Francja
czas trwania: 105 min.
Kiedy Blanche (w tej roli Virginie Efira) poznaje na imprezie Grega (Melvil Poupaud), wydaje jej się, że trafiła na idealnego dla siebie mężczyznę. Kolejne dni i wspólnie spędzone chwile potwierdzają jedynie dobre pierwsze wrażenie. Bohaterka oczarowana jest przystojnym mężczyzną do tego stopnia, że gotowa jest dla niego zmienić swoje życie. Wkrótce, w związku ze zobowiązaniami zawodowymi Grega, para przenosi się do Lotaryngii, a niedługo później na świat przychodzi ich pierwsze dziecko. Sielanka zostaje jednak zakłócona z chwilą, gdy Blanche odkrywa, że Greg okłamał ją, ukrywając prawdziwe powody przeprowadzki. Mimo że przyjmuje przeprosiny i wytłumaczenie partnera, wątpliwości pozostają. Będę się one nasilały, zwłaszcza że mężczyzna stara się coraz bardziej kontrolować Blanche.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/441133

📅 10.07 ŚRODA – „Pastor. Cztery akty”
reżyseria: Joanna Rechnio
gatunek: Dokument
produkcja: Polska
czas trwania: 70 min.
Film zrealizowany w trakcie czterech tygodni prób do spektaklu pokazuje choreografa Krzysztofa Pastora przy pracy. To dynamiczna podróż w świat tańca, który reżyser Joanna Rechnio otwiera przed nami, ukazując go z miejsc niedostępnych dla widza. Krzysztof Pastor pozwala podejść kamerze bardzo blisko, obserwować, jak buduje sceny, jak pracuje z tancerzami, jak zmaga się z niepokojem, presją premiery i machiną teatralną.
„Pastor. Cztery akty” jest portretem „poczwórnym”: składa się z czterech części, a każda pokazuje Krzysztofa Pastora z innej perspektywy. Dzięki czterem znakomitym operatorom zaproszonym do projektu: Maciejowi Sobierajowi, Michałowi Englertowi, Jackowi Petryckiemu i Markowi Dawidowi, z których każdy jest autorem zdjęć do jednego aktu, film jest wizualnie wyjątkowy.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/439485

📅 12.07 PIĄTEK – „Rozmowa”
reżyseria: Francis Ford Coppola
gatunek: Dramat, Thriller
produkcja: USA
czas trwania: 113 min.
Ekspert od monitoringu Harry Caul (w tej roli Gene Hackman) zostaje zatrudniony do śledzenia młodej pary, którą nagrywa podczas spaceru po zatłoczonym Union Square w San Francisco. Podczas odsłuchiwania nagrań nabiera podejrzeń, że zarejestrowana rozmowa ujawnia tajemniczy spisek.
Harry uznawany jest za eksperta w swoim zawodzie. Obsesyjnie jednak obawia się podsłuchu i dlatego trzyma się na uboczu, oddzielając interesy od życia osobistego. Jest do tego stopnia na tym punkcie przewrażliwiony, że na wszelkie sposoby broni dostępu do swojej prywatności.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/443359

📅 17.07 ŚRODA – „Mars Express. Świat, który nadejdzie”
reżyseria: Jérémie Périn
gatunek: Dramat
produkcja: Thriller, Sci-Fi, Animacja dla dorosłych
czas trwania: 83 min.
Mars. Dwoje prywatnych detektywów prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia młodej kobiety. Z jakiego powodu Jun Chow, 18-letnia studentka cybernetyki, jest ścigana przez policję i morderców? Aline Ruby i jej partner Carlos Rivera, który został uratowany w androidzie po jego śmierci pięć lat temu, ścigają się z czasem, aby jako pierwsi znaleźć najbardziej poszukiwaną dziewczynę na Marsie.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/443364

📅 19.06 PIĄTEK – „Horyzont. Rozdział 1”
reżyseria: Kevin Costner
gatunek: Western
produkcja: USA
czas trwania: 181 min.
Tysiące marzycieli, poszukiwaczy lepszego jutra, przemierzają bezkresne terytoria Stanów Zjednoczonych z nadzieją na znalezienie swojego miejsca na Ziemi. Narażeni na ataki rdzennych mieszkańców, broniących swojej ziemi i napaści bandytów szukających łatwego łupu, mierzą się z własnymi słabościami i gniewem natury w drodze ku wymarzonemu celowi. W kraju rozdartym krwawą wojną secesyjną krzyżują się losy szlachetnych i podłych, silnych i słabych, odważnych i tchórzy. Tylko nieliczni z nich dotrą do szczęśliwego kresu tej wielkiej wędrówki.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/443462

📅 24.07 ŚRODA – „Terapia dla par”
reżyseria: Gerardo Herrero
gatunek: Dramat, Komedia
produkcja: Hiszpania
czas trwania: 93 min.
Trzy małżeństwa, a każde z nich ma swoje problemy. Na tyle poważne, że wymagały specjalistycznej konsultacji i pracy w ramach terapii dla par. Żaden z bohaterów nie spodziewał się jednak oryginalnego pomysłu, na jaki pewnego dnia wpadnie ich psychoterapeutka. Kobieta wyznacza spotkanie, na którym jednak sama się nie pojawia. Zostawia jedynie oczekującym na nią parom wskazówki, co mają robić i czego od nich oczekuje. Zdezorientowana początkowo szóstka bohaterów zaczyna ze sobą rozmawiać. Spotkanie zamienia się w coś w rodzaju terapii grupowej, w trakcie której na światło dzienne wychodzą kolejne brudy i wstydliwe dla każdej z par fakty. Nie może być inaczej, kiedy do przedyskutowania są tak poważne tematy, jak opieka nad dziećmi, obowiązki domowe, kariera, zazdrość czy seks. Wszystko to doprowadzi do nieoczekiwanego dla każdego z nich końca.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/442465

📅 26.07 PIĄTEK – „W stronę słońca”
reżyseria: Agnieszka Kokowska
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Polska
czas trwania: 92 min.
Kasia i Robert sprzedają dom i wszystko, co posiadają, i wraz z trójką dzieci wyruszają kamperem w podróż życia. Pogoń za wolnością staje się prawdziwym testem relacji w rodzinie. Kryzys w małżeństwie jest nieodłączną częścią przemiany, jaką przechodzą rodzice. Swoje wyzwanie przynosi też dojrzewanie chłopców.
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/439555

📅 31.07 ŚRODA – „Wredne liściki”
reżyseria: Thea Sharrock
gatunek: Komedia kryminalna
produkcja: Francja, Wielka Brytania, USA
czas trwania: 102 min.
Mieszkająca w małym angielskim miasteczku bogobojna Edith (Olivia Colman) otrzymuje anonimowe, niezwykle złośliwe listy. O ich autorstwo oskarża swoją sąsiadkę, wyzwoloną i buntowniczą Rose (Jessie Buckley). Jednak z każdym dniem listów przybywa i dostaje je już nie tylko Edith… Kto naprawdę je wysyła?
🎫 bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/443480

————————

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio