Kino Seniora w Kameralnym – bilety 12 zł | LUTY

🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬
W każdą środę i piątek o godzinie 12:00 zapraszamy do Kina Kameralnego na Kino Seniora – bilety w cenie 12 zł!

Repertuar na LUTY:

📅 02.02 PIĄTEK – „Biedne istoty”
reżyseria: Yórgos Lánthimos
gatunek: Romans, Sci-Fi
produkcja: USA, Irlandia, Wielka Brytania
czas trwania: 141 min.
„Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/388839

📅 07.02 ŚRODA – „Obsesja”
reżyseria: Todd Haynes
gatunek: Thriller, Dramat
produkcja: USA
czas trwania: 113 min.
Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic – i swojej wersji prawdy.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/394244

📅 09.02 PIĄTEK – „KOS”
reżyseria: Paweł Maślona
gatunek: Historyczny, Akcja
produkcja: Polska
czas trwania: 118 min.
Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię…
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/394251

📅 14.02 ŚRODA – „Priscilla”
reżyseria: Sofia Copolla
gatunek: Biograficzny, Dramat
produkcja: USA
czas trwania: 110 min.
Kiedy młodziutka Priscilla Beaulieu spotyka Elvisa Presleya, on jest już gwiazdą rock-and-rolla. W ich niewielu wspólnych chwilach staje się dla niej kimś zupełnie nieoczekiwanym: pierwszą wielką miłością, sprzymierzeńcem w samotności i wrażliwym najlepszym przyjacielem. Jednak z czasem jej życie przypudrowane i przykryte toną różu i brokatu zmienia się w złotą klatkę.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/396953

📅 16.02 PIĄTEK – „Opadające liście”
reżyseria: Aki Kaurismäki
gatunek: Dramat, Komedia
produkcja: Finlandia
czas trwania: 81 min.
Ansa, pracująca na umowie śmieciowej w supermarkecie i Holappa, robotnik budowlany przypadkowo spotykają się pewnej nocy w Helsinkach w barze karaoke. Jak poradzą sobie z pierwszą i dość niespodziewaną miłością? Wszechświat, przejawiający się w drobnych rzeczach i niepokój, wywołany doniesieniami z wojennego frontu wcale im nie sprzyja. Znakomicie przyjęta tragikomedia Kaurismäkiego uzupełnia Proletariat – trylogię klasy pracującej: „Cienie w raju”, „Ariel”, „Dziewczyna z fabryki zapałek”.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/394812

📅 21.02 ŚRODA – „Pieśni Ziemi”
reżyseria: Margreth Olin
gatunek: Dokumentalny
produkcja: Norwegia
czas trwania: 90 min.
Reżyserka, przez cztery pory roku, towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie, górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków, odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/397854

📅 23.02 PIĄTEK – „Pianoforte”
reżyseria: Jakub Piątek
gatunek: Polska
produkcja: Dokumentalny
czas trwania: 89 min.
Konkurs Chopinowski raz na pięć lat kieruje uwagę całego pianistycznego świata na Warszawę. Młodzi muzycy, którzy całe swoje dotychczasowe życie podporządkowali Chopinowi, mierzą się na oczach jury i publiczności z wymaganiami konkursowymi i własnymi emocjami. Ogromna praca, pasja, talent, ale też cena sukcesu, smak porażki czy obsesyjne dążenie do doskonałości – te wszystkie wątki wybrzmiewają w sześciu filmowych historiach, portretujących uczestników konkursu.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/397051

📅 28.02 ŚRODA – „Anatomia upadku”
reżyseria: Justine Triet
gatunek: Dramat, Kryminał, Thriller
produkcja: Francja
czas trwania: 150 min.
Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: „Czy to zrobiła?”.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/394822

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio