Mikołajkowe seanse dla dzieci

Pełne magii i przygód filmowe tytuły idealne na Mikołajki!

Zapraszamy do kina na świąteczne hity ostatniego festiwalu Kino Dzieci – animację „Gwiazdka Klary Muu” i przedpremierowe pokazy „Jak ocalić smoka”!

4.12 godz. 11:00 „Gwiazdka Klary Muu”
5.12 godz. 11:00 'Jak ocalić smoka”


„Gwiazdka Klary Muu” (4+)
reż. Will Ashurst, Norwegia 2020. To pełna uroku i muzycznych hitów opowieść o magii świąt i rodzinnym cieple, dzięki którym nawet wywrócona do góry nogami choinka wydaje się najpiękniejsza.

Wesołych Świąt! Klara Muu wprost nie może doczekać się świątecznego wyjazdu do taty! Jakie niespodzianki czekają na nią na Krowim Wzgórzu? Lawina zabawnych i nieprzewidzianych wydarzeń postawi radosne świętowanie pod znakiem zapytania .Niezwykle podekscytowana Klara po raz pierwszy spędzi Gwiazdkę ze swoim tatą na Krowim Wzgórzu. Kiedy przybywa na farmę, okazuje się, że kompletnie nic nie jest jeszcze gotowe! Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach. Do tego pech sprawia, że tata Klary zostaje pilnie wezwany do odśnieżania domu sąsiadki, a odcięta droga uniemożliwia mu powrót. Co pocznie Klara? Do Świąt zostało już tak niewiele czasu! Może z pomocą zuchwałego bożonarodzeniowego skrzata uda się stworzyć na Krowim Wzgórzu świąteczną atmosferę?

Bilety:https://biletyna.pl/…/GWIAZDKA-KLARY-MUU-NOWOSC…/Gdansk


„Jak ocalić smoka” (7+)
reż. Katarina Launing, Norwegia, Holandia, Czechy 2020. To obraz nagrodzony przez jury Konkursu głównego 8. MFF Kino Dzieci, w uzasadnieniu czytamy: Za wielowymiarową historię o trudnych i aktualnych problemach współczesnego świata, opowiedzianą w sposób przyjazny dla młodego widza. Choć akcja filmu dzieje się w innym kraju, a jednym z bohaterów jest smok, to tak naprawdę jest to opowieść o tym, co dzieje się tu i teraz.

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem. Ziejący ogniem maluch tylko na pierwszy rzut oka wydaje się groźny. Pod zielonymi łuskami, kryje się zagubione stworzenie, któremu Mortimer i Sara postanawiają pomóc. Sytuacji nie ułatwia fakt, że smok coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność.Czy walecznej dwójce uda się wyjść cało z nadciągających kłopotów? Film zabiera widzów w sam środek magicznej przygody, podczas której przyjaźń i otwartość na innych okażą się najskuteczniejszym zaklęciem!

Bilety:https://biletyna.pl/film/Jak-ocalic-smoka

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio