MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE – pokaz filmu i spotkanie z Agatą Buzek | PRZEGLĄD KINA FEMINISTYCZNEGO

W ramach Przeglądu Kina Feministycznego organizowanego przez Kino Kameralne Cafe, zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu „Moje wspaniałe życie” po którym odbędzie się spotkanie z aktorką Agatą Buzek!

O filmie:
„Moje wspaniałe życie”
reżyseria: Łukasz Grzegorzek , 100 minut, Polska 2021

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna – troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść… Kobieta w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”. Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/376095

Nasza gościni:
Agata Buzek – magnetyzuje silną osobowością oraz intrygującą i wyrazistą urodą. Jest również ceniona w środowisku artystycznym za konsekwentne i bezkompromisowe podejście do swojej kariery. Swoje umiejętności aktorskie rozwija od lat, starannie dobierając każdą produkcję. Jej talent docenili wielcy polscy i zagraniczni reżyserzy, jurorzy konkursów filmowych, a przede wszystkim widzowie. Współpracowała z takimi twórcami jak Peter Greenaway, Marleen Goris, Krzysztof Zanussi, Andrzej Wajda, Steven Knight, Anne Fontaine, Claire Denis czy Peter Mullan. Za rolę Klary w „Rewanżu” Andrzeja Wajdy była nominowana do nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orzeł. Otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na 34. PFF w Gdyni oraz nagrodę Polskiej Akademii Filmowej „Orzeł” za rolę w filmie „Rewers” (polski kandydat do Oscara) Borysa Lankosza.

Do zobaczenia podczas przeglądu!

Organizatorki:
Kino Kameralne Cafe
Fundacja Awareness
diversityPL
Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Patrnerki / Partnerzy:
Gutek Film
Nowe Horyzonty
Fundacja Widzialne
Blundstone Polska

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w
ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki
Filmowej.

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio