NA ZAWSZE MELOMANI – przedpremiera z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Przedpremiera w Kinie Kameralnym!
1 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu „Na zawsze Melomani” .

Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Andrzej „Idon” Wojciechowski, Andrzej Trzaskowski, Witold „Dentox” Sobociński, Witold Kujawski, Krzysztof Komeda i Antoni Studziński – Melomani, zespół jazzowy założony na przełomie 1950 i 1951 roku w Łodzi.

Wszystko zaczęło się od paczki z płytami jazzowymi, która ze Stanów Zjednoczonych, przez Szwajcarię, przypadkiem dotarła do łódzkiego oddziału YMCA. Gdyby trafiła gdzie indziej, nigdy nie usłyszelibyśmy Melomanów – bandu, który w latach pięćdziesiątych tworzyły muzyczne osobowości polskiej sceny jazzowej.
„Na zawsze Melomani” opowiada historię kultowego zespołu przez pryzmat czasów, doświadczeń i nieskrępowanej wolności twórczej czołowych postaci ówczesnej sceny, którym towarzyszymy od mrocznych czasów jazzu katakumbowego po uniesienia pierwszej edycji Jazz Jambore.
To także film o… filmie i polskiej szkole filmowej, przepełnionej muzycznymi motywami autorstwa Melomanów. Dwanaście brawurowych lat z historii polskiego jazzu, archiwalne nagrania, wspomnienia i energetyczna muzyka – dokument Rafała Mierzejwskiego jest jak jam session, po którym igła w Twoim gramofonie nie zazna spoczynku.

📅01.10 godz. 16:30
reżyseria: Rafał Mierzejewski
gatunek: dokumentalny
produkcja: Polska

🎫 bilety już w sprzedaży: https://biletyna.pl/event/view/id/357095

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio