Najlepsze Krótkie Metraże ze Studia Munka | Kino Kameralne Cafe

Zapraszamy na pokazy najlepszych filmów krótkomatrażowych ze Studia Munka! Wyświetlimy trzy filmy polskiej produkcji: „Victoria”, „Followers. Odpalaj lajwa” oraz „Wróbel”.

📅 Daty projekcji:
25.03 godz. 16:15
26.03 godz. 12:00
29.03 godz. 18:00

29 marca zapraszamy na pokaz specjalny, połączony ze spotkaniem z twórcami filmowymi. Naszymi gośćmi będą Maciej Jarczyński – niezależny producent filmów krótkometrażowych, oraz Mirosław Kłopotowski – montażysta filmu „Wróbel”.

Maciej Jarczyński – Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Edukacja Artystyczna), Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (Dyrygentura Chóralna). Ukończył także studia podyplomowe w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (Zarządzanie Kulturą) i studia doktoranckie w Uniwersytecie Gdańskim (Wiedza o filmie). Rozprawę doktorską zrealizował w Katedrze Sztuki Mediów na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Jako niezależny filmowiec, muzyk i plastyk zdobył wiele nagród, wyróżnień i nominacji w ponad 20 krajach.

Mirosław Kłopotowski – montażysta, absolwent Wajda School w Warszawie. Od niedawna mieszka w Gdyni, a pochodzi z malowniczego Żmigrodu na Dolnym Śląsku. Zadebiutował swoim filmem dokumentalnym „Może będzie dobrze”. Jego pierwszym projektem fabularnym, który zmontował, był krótki metraż pt. „Wróbel” w reż. Marcina Janosa Krawczyka. Obecnie kończy postprodukcję kolejnego swojego filmu fabularnego „W domu wszystko dobrze”, który zrealizował wspólnie z żoną Karoliną Ford-Kłopotowską. Na co dzień montuje filmowe spoty reklamowe dla telewizji zagranicznych. Interesuje się fotografią analogową (autor wystawy „Moja Ukraina”) oraz podróżami kultowym fiatem 126p.

🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬🎬


Bilety w cenie 22 zł dostępne online:
https://biletyna.pl/film/Najlepsze-Krotkie-Metraze-2022-vol-1/Gdansk

O filmach:

„Victoria”
reż. Karolina Porcari
Polska 2022, 28 min.

Historia kobiety, która przypadkiem, po pięćdziesiątce, zaczyna odkrywać swoją seksualność…

Opowieść o Amelii (Katarzyna Figura) – atrakcyjnej kobiecie w średnim wieku, która od lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew (Piotr Cyrwus). Związek dawno już popadł w rutynę… Pięćdziesięciolatka nie jest świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania… Przesyłki, która trafić miała w ręce „wyzwolonej” sąsiadki Wioli (Małgorzata Bogdańska).

„Followers. Odpalaj lajwa.”
reż. Jakub Radej
Polska 2022, 29 min.

Opowieść o dwójce licealistów, którzy chcą wykorzystać szkolną uroczystość do zdobycia internetowej sławy…

W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam i jego kolega z internetu mają szczególny plan na transmisję online.

„Wróbel”
reż. Marcin Janos Krawczyk
Polska 2022, 24 min.

Historia drobnego pijaczka, który pewnego dnia otrzymuje propozycję zagrania w filmie…

Jaśliska, wieś na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości, i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?


Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio