Noc w Kinie Studyjnym – CZERWIEC | Kino Kameralne Cafe

„Noc w Kinie Studyjnym”, czyli nasz autorski cykl midnight movies. W soboty o godzinie 23:00 zapraszamy na pokazy tytułów przekraczających granice kina głównego nurtu, nierzadko oderwanych od rzeczywistości, pełnych gęstej atmosfery, prowokacji, czy ironii.

CZERWCOWY PROGRAM:

📅 01.05 SOBOTA – „Deerskin”
reżyseria: Quentin Dupieux
gatunek: Czarna komedia
produkcja: Francja, Belgia, Szwajcaria
czas trwania: 1h 17min

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/431542

📅08.05 SOBOTA – ,,Granica”
reżyseria: Ali Abbasi
gatunek: Fantasy, Thriller, Romans
produkcja: Dania, Szwecja
czas trwania: 1h 41min

Dawno, dawno temu na przystani promowej pracowała bardzo, ale to bardzo brzydka celniczka. W wolnych chwilach Tina chodziła boso po lesie, a do snu czytała kryminały Lisy Marklund. Nie miała szczęścia w miłości, a jej ojciec chorował na amnezję. Za to w pracy była bardzo doceniana, bo umiała wykryć przemycany alkohol (podając dokładną liczbę butelek, zanim jeszcze torba delikwenta została otwarta), a nawet wyczuwała złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia przed jej stanowiskiem stanął jednak tajemniczy mężczyzna, którego zamiarów nie umiała rozpoznać. Był to bez wątpienia facet ze skłonnością do… trollowania

bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/431543

📅 15.05 SOBOTA – „The Watchers”
reżyseria: Ishana Shyamalan
gatunek: Thriller
produkcja: USA
czas trwania: 1h 42min

The Watchers śledzi losy Miny, 28-letniej artystki, która utknęła w rozległym, dziewiczym lesie w zachodniej Irlandii. Kiedy Mina znajduje schronienie, nieświadomie zostaje uwięziona wraz z trzema nieznajomymi, którzy są obserwowani i prześladowani przez tajemnicze stworzenia.

bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/429799

📅 22.05 SOBOTA – „Suspiria”
reżyseria: Luca Guadagnino
gatunek: Horror
produkcja: USA, Włochy
czas trwania: 2h 32min

Amerykańska tancerka Susie Bannion (Dakota Johnson), udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Jej przyjazd zbiega się w czasie z tajemniczym zniknięciem Patricii (Chloë Grace Moretz) jednej z wychowanek akademii. Susan, czyniąca niesamowite postępy pod okiem ekscentrycznej dyrektor artystycznej szkoły – Madame Blanc (Tilda Swinton), szybko zaprzyjaźnia się z inną tancerką Sarą (Mia Goth). Kiedy w szkole dochodzi do kilku mrożących krew w żyłach incydentów, obie dziewczyny zaczynają nabierać podejrzeń, co do prawdziwej natury akademii. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.

bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/431556

📅 29.05 SOBOTA – „Superposition”
reżyseria: Karoline Lyngbye
gatunek: Thriller
produkcja: Dania
czas trwania: 1h 45min

Małżeństwo pogrążonych w kryzysie twórczym artystów w poszukiwaniu weny porzuca zgiełk Kopenhagi na rzecz domu nad jeziorem gdzieś w szwedzkich lasach. Wymarzony spokój zakłócają jednak niepokojące zdarzenia i podejrzana rodzina z drugiej strony jeziora. Pewnego dnia ich synek gubi się w lesie i powraca odmieniony.

bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/431554

—–
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio