Noc w Kinie Studyjnym – luty: AZJA | Kino Kameralne Cafe

🌒
🌓
🌕
🌗
🌘

Wracamy z naszym cyklem „Noc w Kinie Studyjnym.”
Na ekranie filmy pełne gęstej atmosfery, nierzadko oderwane od rzeczywistości, idealne na noce pełne ciężkiego powietrza.

Luty stawiamy pod znakiem Kina Azjatyckiego – w programie samurajskie miecze i sztuki walki, oraz bardziej współcześnie – zagadki, ludzkie wątpliwości i śledztwa.
Trzy tytuły – soboty godzina 23:00.

Zapraszamy !

PROGRAM:

📆 3.02 godz. 23:00
🎬 „Zabójczyni”
reżyseria: Hsiao-hsien Hou
rok produkcji: 2015
gatunek: Dramat, Sztuki walki
produkcja: Tajwan, Chiny, Hongkong, Francja

Wspaniałe stroje z IX wieku i eksponaty z dalekiej Azji. Film zrealizowany niczym starodawne misterium.
Chiny, IX wiek n.e. 10-letnia córka generała zostaje porwana przez mniszkę, która wprowadza ją w tajniki sztuk walki, zamieniając w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Dziewczynka jest bezwzględnie posłuszna, bez wahania eliminuje okrutnych i skorumpowanych namiestników władcy. Pewnego dnia po nieudanej misji zostaje odesłana w rodzinne strony z rozkazem zabicia mężczyzny, którego miała poślubić. Związana przysięgą wierności wobec przełożonej musi wybrać pomiędzy uświęconą tradycją, w której ją wychowano, a głosem serca.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/397780

📆 10.02 godz. 23:00
🎬 „Płomienie”
reżyseria: Chang-dong Lee
rok produkcji: 2018
gatunek: Dramat
produkcja: Korea Południowa, Japonia

Marzący o karierze pisarza Jong-so, został zmuszony do powrotu na rodzinną wieś. Chłopak przeżywa właśnie zauroczenie Haemi (Jeon Jong-seo), która twierdzi, że zna go ze szkoły. Pod jej nieobecność Jong-soo opiekuje się kotem, którego nigdy nie udaje mu się zobaczyć, choć znika zostawiane dla niego jedzenie. Z dalekiej podróży Haemi przywozi Bena, zamożnego, pewnego siebie światowca, i to z nim spędza teraz czas. Zrozpaczony Jong-soo krąży wokół szczęśliwej pary – aż do dnia, w którym dziewczyna znika. Z dnia na dzień chłopak nabiera coraz większej pewności, że to Ben jest za to odpowiedzialny.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/397781

📆 17.02 godz. 23:00
🎬 „Podejrzana”
reżyseria: Chan-wook Park
rok produkcji: 2022
gatunek: Kryminał, Romans
produkcja: Korea Południowa

Policjant rozwiązując sprawę pewnej śmierci, zakochuje się w głównej podejrzanej – wdowie po zmarłym. On cierpi na bezsenność, ona wie, jak uśpić jego czujność. On jest żonaty, ona łatwo traci mężów. On nocami czuwa pod jej domem, ona lubi być obserwowana. On coraz mniej o niej wie, za to coraz więcej do niej czuje. „Podejrzana” brawurowo zaciera ślady i myli tropy: przyprawiający o dreszcze film noir niepostrzeżenie zamienia się miejscami z czarną komedią, przebiera za rasowy melodramat, wdaje w szpiegowskie porachunki. Pulsuje jednocześnie energią i romantyzmem, dowodząc, że Park Chan-wook należy do światowej czołówki wirtuozów reżyserii.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/397783

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio