Noc w Kinie Studyjnym – MAJ | Kino Kameralne Cafe

„Noc w Kinie Studyjnym”, czyli nasz autorski cykl midnight movies. W soboty o godzinie 23:00 zapraszamy na pokazy tytułów przekraczających granice kina głównego nurtu, nierzadko oderwanych od rzeczywistości, pełnych gęstej atmosfery, prowokacji, czy ironii.

W maju skupiamy się na klasykach z pogranicza kina grozy.

W weekend majówkowy pokaz całkowicie specjalny (!)- film „Wilczyca” z 1982, uważany za pierwszy udany polski horror, noszący już miano filmu kultowego.
Oprócz tego Jack Nicholson hodujący krwiożerczą roślinę („Sklepik z horrorami”), surrealistyczna jazda ze zjawami w roli głównej („Karnawał dusz”), a na deser „Upiór w Operze”, we wspaniałej ekranizacji z 1925 roku.

PROGRAM:

📆 4.05 godz. 23:00
🎬 „Wilczyca”
reżyseria: Marek Piestrak
rok produkcji: 1982
gatunek: Horror, Kostiumowy
produkcja: Polska
Kacper Wosiński (Krzysztof Jasiński) wraca do swojego majątku, wezwany do żony Maryny (Iwona Bielska), umierającej w agonii w wyniku nieudanej aborcji. Kobieta odchodzi ze świata przeklinając męża. Tymczasem Kacper przenosi się do majątku hrabiego, by pracować tam jako zarządca i opiekować się pod jego nieobecność hrabiną Julią (Iwona Bielska w drugiej roli). Powoli zaczyna tracić zmysły. Prześladuje go zmora żony nieboszczki, po okolicy grasuje wielka wilczyca, a hrabina otwarcie romansuje z dawnym kochankiem, huzarem (Olgierd Łukaszewicz).
Horror z motywem kobiety-wilka, osadzony w polskim dworku szlacheckim, kilkanaście lat po powstaniu listopadowym. Klasyk polskiego filmu grozy został opracowany w duchu rodzimej tradycji romantycznej, z wykorzystaniem motywu sobowtóra i ludowych wierzeń, na tle polskiego zimowego pejzażu, z wpisaną historycznie traumą powstańczych ran.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/425848

📆 11.05 godz. 23:00
🎬 „Sklepik z horrorami”
reżyseria: Charles B. Griffith, Mel Welles
rok produkcji: 1960
gatunek: Horror, Czarna komedia
produkcja: USA
Młody Seymour to niezdarny pracownik małej kwiaciarni. Udaje mu się wyhodować roślinę, dla której jedynym skutecznym nawozem okazuje się ludzka krew. Błyskawicznemu wzrostowi podopiecznej Seymoura towarzyszy wzmożone zapotrzebowanie na coraz bardziej makabryczne składniki odżywcze… W perypetie aspirującego botanika uwikłany jest korowód groteskowych postaci: sadystyczny dentysta, człowiek odżywiający się kwiatami czy masochista Wilbur Force (w tej roli młodziutki Jack Nicholson). Przewrotna czarna komedia o zaskakującym finale.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/424323

📆 18.05 godz. 23:00
🎬 „Karnawał dusz”
reżyseria: Herk Harvey
rok produkcji: 1962
gatunek: Horror
produkcja: USA
Młoda kobieta stara się wrócić do normalnego życia po dramatycznym wypadku, z którego cudem wyszła cało. Wyrusza do miasta, by zatrudnić się jako organistka w miejscowym kościele. Podczas podróży bohaterka zaczyna mieć dziwne wizje – za szybą samochodu dostrzega dziwnego, bladego człowieka. Wkrótce dziwne wizje coraz częściej goszczą w jej rzeczywistości.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/424402

📆 25.05 godz. 23:00
🎬 „Upiór w Operze”
reżyseria: Rupert Julian, Edward Sedgwick
rok produkcji: 1925
gatunek: Horror, Niemy
produkcja: USA
Oszpecony geniusz muzyczny skrywa sięw podziemiach Paryskiej Opery strasząc tamtejszych artystów. Pewnego wieczoru rozkapryszona diva zostaje zastąpiona przez młodą Christine. Jej pierwszy występ urzeka nie tylko publiczność, ale i samego Upiora, który zakochuje się w młodej śpiewaczce, pragnąc uczynić z niej nową gwiazdę opery. Jednak o względy Christine zabiega również wicehrabia Raoul de Chagny…
Na potrzeby tego klasycznego niemego filmu Universal Studios stworzyło wierną replikę Opery Paryskiej.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/424408

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio