Noc w Kinie Studyjnym – marzec: KOBIETY NA EKRANIE | Kino Kameralne Cafe

🌒🌓🌕🌗🌘
„Noc w Kinie Studyjnym”, czyli nocny cykl filmowy Kina Kameralnego. W każdą sobotę o godzinie 23:00 zapraszamy na pokazy tytułów pełnych gęstej atmosfery, nierzadko oderwanych od rzeczywistości.
W marcu filmy, w których główną rolę grają kobiety. Filmy o kobiecej naturze, różnorodności i pragnieniach, o kobiecych relacjach, zażyłościach i powinnościach.

PROGRAM:
📆 2.03 godz. 23:00
🎬 „Silent Twins”
reżyseria: Agnieszka Smoczyńska
rok produkcji: 2022
gatunek: Biograficzny, Dramat
produkcja: Polska, Wielka Brytania, USA
Stylistycznie odważny film oparty na prawdziwej historii bliźniaczek, urodzonych na Barbadosie i dorastających w Walii. June i Jennifer Gibbons były nierozłączne, jak jedna dusza w dwóch ciałach, stopniowo wycofywały się do świata wewnętrznego i komunikowały się ze sobą wymyślonym przez siebie językiem zrozumiałym tylko dla nich. Smoczyńska opowiada historię nieprzeniknionej pary, płynnie przechodząc pomiędzy filmowymi gatunkami. W sposób niezwykle angażujący zaciera formalną granicę między filmem a reportażem.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/398848

📆 9.03 godz. 23:00
🎬 „Thelma”
reżyseria: Joachim Trier
rok produkcji: 2017
gatunek: Dramat, Fantasy
produkcja: Norwegia, Francja, Dania, Szwecja
Początek studiów w Oslo to dla młodej kobiety początek nowego życia. Po raz pierwszy rodzi się w Thelmie miłość. Przeżywanie i uporządkowanie związanych z dorosłością emocji komplikuje nie tylko nieustająca kontrola ze strony rodziców – religijnych fanatyków. Okazuje się, że w Thelmie drzemią ukryte, nadprzyrodzone siły, które pozwalają bohaterce zmieniać i kształtować rzeczywistość. Siły te dają o sobie znać w chwilach, gdy Thelma przeżywa stres lub niepokój.Wkrótce zawładną ciałem i umysłem dziewczyny, zmienią życie jej i otoczenia. Czy wtedy Thelma stawi czoła pytaniom o własną tożsamość?
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/405563

📆 16.03 godz. 23:00
🎬 „Benedetta”
reżyseria: Paul Verhoeven
rok produkcji: 2021
gatunek: Biograficzny, Dramat historyczny
produkcja: Francja, Belgia, Holandia
Koniec XVII wieku to czas, gdy ludność w Europie dziesiątkowana była przez szalejącą epidemię. Zamożna rodzina młodej Benedetty Carlini, ujawniającej niespotykane talenty od najwcześniejszych lat, postanawia zawierzyć córkę Bogu. Trafia ona pod skrzydła siostry przeoryszy jednego z toskańskich klasztorów.
Po osiemnastu latach rola Benedetty w klasztorze jest już zupełnie inna. Kobieta, regularnie doświadczana przez mistyczne wizje, zaczyna być świadoma swojej siły i wpływu, jaki ma na otoczenie. Rosnące wpływy Benedetty przysparzają jej również wrogów, i to na samych szczytach religijnej hierarchii.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/405754

📆 30.03 godz. 23:00
🎬 „Służąca”
reżyseria: Chan-wook Park
rok produkcji: 2016
gatunek: Erotyczny, Thriller
produkcja: Korea Południowa
Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście. Widziana z różnych perspektyw intryga z minuty na minutę diametralnie się zmienia, zmierzając ku przewrotnemu finałowi.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/405837

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio