Noc w Kinie Studyjnym: Midsommar – wersja reżyserska, Dogman

Na zewnątrz już mróz, a zimna mgła okrywa ulice miasta. Tak jak gęste powietrze po zachodzie słońca, pokazujemy pełne gęstej atmosfery filmy, nierzadko oderwane od rzeczywistości, idealne na mroźne skąpane w śniegu noce. Zapraszamy na pokazy z cyklu „Noc w Kinie Studyjnym”.
Seanse w sobotę o godzinie 23:00.

W grudniu gramy:
9.12 godz. 23:00
„Midsommar” – wersja reżyserska

reżyseria: Ari Aster
rok produkcji: 2019
gatunek: folk horror
Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto letniego przesilenia. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.
W wersji reżyserskiej filmu (rozszerzonej o około 30 minut dodatkowego materiału), Aster skupia się na analizie rozpadającego się związku Dani i Christiana oraz rytuałach odbywających się w sielskiej, szwedzkiej osadzie.
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/378877

16.12 godz. 23:00
„Dogman”

reżyseria: Luc Besson
rok produkcji: 2023
gatunek: Dramat
Czy psy można kochać bardziej od własnej rodziny? Douglas (Caleb Landry Jones) nie ma co do tego wątpliwości. Potworne tortury, którym poddany został jako dziecko przez fundamentalistycznie religijnych ojca i brata, zmieniły go na zawsze. Już jako dorosły Douglas szuka sprawiedliwości, tożsamości i miejsca dla siebie, eksperymentuje i chwyta dzień. Towarzyszą mu w tym wierne psy, które okażą się nie tylko lekarstwem na samotność, ale i świetnymi kompanami w walce z gangiem terroryzującym miasto
bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/376325

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki
Filmowej.

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio