Noc w Kinie Studyjnym – NIEWINIĄTKA

🌒🌓🌕🌗🌘
Zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu „Noc w Kinie Studyjnym.”
Na ekranie filmy pełne gęstej atmosfery, nierzadko oderwane od rzeczywistości, idealne na letnie noce pełne ciężkiego gorącego powietrza.

Opowieść o różnorodności dzieciństwa – w najmroczniejszym wydaniu. Tytułowe Niewiniątka nie są bowiem tak niewinne i okazuje się, że na jednym podwórku można spotkać najmłodszych ze skrajnie różnych światów. Brutalność zachowań dzieci – również wobec samych siebie – okazuje się być olbrzymia , a ujawniające się z czasem nadnaturalne zdolności tylko ją zaostrzają. Często prześwietlone kadry placów zabaw i osiedlowego lasku, chociaż kuszą pozornym bezpieczeństwem, funkcjonują jako równoległa rzeczywistość o własnych i brutalnych prawach.
Prezentacja strachów mieszczańskiego skandynawskiego społeczeństwa wobec polityki multikulturalizmu i obecności licznych emigrantów.
(rec. Marcin Prymas )

📆 22.07 godz. 23:00
🎬 „NIEWINIĄTKA”
reżyseria: Eskil Vogt
rok produkcji: 2021
gatunek: Dramat, Thriller, Sci-Fi
produkcja: Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja, Francja, Wielka Brytania
Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miasteczka, gdzie poznaje rówieśników z sąsiedztwa i z czasem odkrywa, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź..

Bilety do nabycia w kasie kina, lub internetowo : https://biletyna.pl/event/view/id/342744

———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio