Noc w Kinie Studyjnym: W nich cała nadzieja, Światłonoc, Czarownica miłości

Zapraszamy na pokazy z cyklu „Noc w Kinie Studyjnym.”
Na ekranie filmy pełne gęstej atmosfery, nierzadko oderwane od rzeczywistości, idealne na jesienne noce pełne ciężkiego powietrza. Seanse w sobotę o godzinie 23:00.

W listopadzie gramy:
11.11 godz. 23:00 – Dzień Kina Polskiego: „W nich cała nadzieja”
reżyseria: Piotr Biedroń
rok produkcji: 2023
gatunek: Science fiction
produkcja: Polska
W rzeczywistości postapokaliptycznej Ewa walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się̨ z dotkliwą samotnością̨. Długotrwałe uczucie izolacji nie jest jednak jej jedynym problemem. Prawdziwy dramat zaczyna się̨, kiedy przez absurdalną sytuację wchodzi w konflikt ze swoim jedynym towarzyszem Robotem. Zaczyna się̨ wówczas prawdziwa walka o życie z maszyną wyposażoną w sztuczną inteligencję, która dla Ewy, staje się większym zagrożeniem niż otaczający świat.
W nich cała nadzieja to pierwszy polski film, który porusza temat przyszłości świata w obliczu globalnych katastrof i rozwijającej się technologii.
Film jest pełnometrażowym debiutem reżysera.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/372119

18.11 godz. 23:00 „Światłonoc”
reżyseria: Teresa Nvotova
rok produkcji: 2022
gatunek: Dramat
produkcja: Słowacja, Czechy
Światłonoc nie ma za wiele wspólnego z takimi folk horrorami jak Czarownica Roberta Eggersa o wiele bliżej jej do filmów Jagody Szelc. Urodzona w Czechosłowacji reżyserka Tereza Nvotová interesuje się bowiem nie tyle czarownictwem rozumianym jako pakt z szatanem dający nadludzkie moce, ale zabobonami przenikającymi społeczeństwo do dzisiaj i często prowadzącymi do tragedii. Światłonoc eksploruje dzięki temu tematy patriarchatu i mizoginii w fascynujący sposób, a przy tym zachwyca wspaniałymi zdjęciami autorstwa Federika Cescy.
Bilety: https://biletyna.pl/film/Swiatlonoc/Gdansk

25.11 godz. 23:00 „Czarownica miłości”
reżyseria: Anna Biller
rok produkcji: 2016
gatunek: Horror
produkcja: USA
Czarownica miłości to film autorski w niemal każdym aspekcie. Biller kreuje każdy szczegół nie tylko jako scenarzystka i reżyserka, ale również twórczyni kostiumów i scenografii, od licznych kreacji głównej bohaterki po ręcznie dziergane (przez samą Biller!) wzorzyste dywany. Co jest szczególnie imponujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to film głęboko stylizowany. Każdy kadr to uważne studium estetyki kampowych (przesadzonych, steatralizowanych) produkcji z lat 60. i tylko subtelnie przemycone na plan współczesne samochody od czasu do czasu przypominają nam, że to wszystko spektakl.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/372121

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio