Noc w Kinie Studyjnym: X, Mów do mnie, Lux Æterna, Bo się boi

Zapraszamy na pokazy z cyklu „Noc w Kinie Studyjnym.”
Na ekranie filmy pełne gęstej atmosfery, nierzadko oderwane od rzeczywistości, idealne na letnie noce pełne ciężkiego gorącego powietrza. Seanse w każdą sobotę o godzinie 23:00.

We wrześniu gramy:
 09.09 godz. 23:00
 „X”

reżyseria: Ti West
rok produkcji: 2022
gatunek: Horror
produkcja: USA
Grupa początkujących filmowców udaje się do domu na odludziu w Teksasie, by nakręcić tam swój sekretny film. Starsi, ekscentryczni gospodarze, którzy wynajmują im posiadłość, szybko zaczynają się interesować swoimi gośćmi i wkrótce ich podejrzana ciekawość przybiera drastyczny obrót.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/350277

16.09 godz. 23:00
„Mów do mnie”

reżyseria: Danny Philippou, Michael Philippou
rok produkcji: 2022
gatunek: Horror
produkcja: USA
Grupa przyjaciół organizuje imprezy, podczas których łączą się z zaświatami za pomocą zabalsamowanej dłoni. Każdy, kto weźmie ją do ręki i wypowie słowa: „Mów do mnie”, oddaje swoje ciało we władanie demona. Panuje tylko jedna żelazna zasada: kontakt nie może przekroczyć 90 sekund. Gdy jeden z uczestników zabawy łamie zasady, życie każdego z nich zamieni się w koszmar.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/351835

 23.09 godz. 23:00
 „Lux Æterna”

reżyseria: Gaspar Noé
rok produkcji: 2019
gatunek: Dramat, Thriller
produkcja: Francja
„Lux Aeterna” to hipnotyczna, diabelska i pełna czarnego humoru opowieść o kulisach powstawania pewnego filmu reklamowego, którego realizacja wymknęła się spod kontroli. W scenografii przypominającej czeluści piekielne odziane w luksusowe stroje gwiazdy i modelki szykowane są na stos. Napięcie i chaos na planie nieoczekiwanie budzą uśpione żądze. Czy stosy naprawdę zapłoną?
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/352364

 30.09 godz. 23:00
 „Bo się boi”

reżyseria: Ari Aster
rok produkcji: 2023
gatunek: Horror, Komedia
produkcja: Kanada, USA
Beau się boi. Bo życie go przytłacza. Bo świat jest niebezpieczny. Bo każdy ciągle czegoś od niego chce. Bo mamie będzie przykro, jak nie przyjedzie w odwiedziny, a on by wolał siedzieć w wannie. Niewyobrażalny splot zdarzeń zmusza go jednak do konfrontacji z własnymi lękami. Po drugiej stronie jego strachów czeka prawdziwe życie i niezwykła, widowiskowa, pełna przygód podróż.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/354048 – z okazji Święta Kina 30.09 bilety w cenie 12 zł

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio