Oficjalne otwarcie Przeglądu Kina Feministycznego| Gdańsk

28 listopada 1918 r. kobiety uzyskały w Polsce czynne i bierne prawa wyborcze. Podwójnie wolne – to słowa jednej z sufrażystek, która komentując dekret jednocześnie opisała ówczesne doświadczenie Polek: wolnych dzięki odzyskaniu niepodległości i wolnych w prawach obywatelskich. W 105 rocznice uzyskania praw wyborczych przez Polki spotkajmy się na otwarciu Przeglądu Kina Feministycznego. Bądźmy razem, by uczcić tę ważną datę, porozmawiać o wyzwaniach, które wciąż stoją przed nami i wizji przyszłości, która będzie otwierać przed kobietami wszystkie drzwi.
Paulina Filipowicz

Zapraszamy na oficjalne otwarcie Przeglądu Kina Feministycznego do Kina Kameralnego Cafe.
28 listopada zapraszamy na poczęstunek i rozmowy w przestrzeni kawiarni.

20:00 wernisaż prac artystki Olgi Yatsechko
21:00 Oficjalne otwarcie przeglądu z udziałem gościni Pauliny Filipowicz. Pokaz filmu „How to have sex”.

O gościni:
Paulina Filipowicz – Psycholożka i aktywistka. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Współtwórczyni akcji „TAK dla prewencji suicydalnej” oraz projektu psychoedukacyjnego o zaburzeniach odżywiania „Szczera Sfera”. Uczestniczka 31. Szkoły Liderek i Liderów Politycznych. Absolwentka Latającego Uniwersytetu Praw Człowieka przy Europejskim Centrum Solidarności oraz programu European Green Academy Training. Wcześniej była dziennikarką i zawodowo współpracowała z magazynami lifestylowymi. Członkini międzynarodowej sieci aktywistów Humanity in Action.

O filmie:
Tak to robią dziewczyny! Energetyczny koktajl filmu imprezowego i poruszającego coming of age oraz intrygujący portret pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję. Czy w świecie, w którym sex & fun to mantra napędzająca sprzedaż, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?
How to Have Sex w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to obok Aftersun i Poprzedniego życia jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat. To opowieść o trzech dziewczynach, które w oczekiwaniu na wyniki szkolnych egzaminów jadą na greckie wakacje życia: bawią się do upadłego i zamierzają sprawić, by jedna z nich straciła wreszcie dziewictwo. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Jednak ten słoneczny film o szalonym summer break niepostrzeżenie staje się opowieścią o pierwszych rozczarowaniach i inicjacji w mroczne strony dojrzewania. Manning Walker doskonale wykorzystuje female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/371164

Do zobaczenia podczas przeglądu 28 listopada – 3 grudnia!

Organizatorki:
Kino Kameralne Cafe
Fundacja Awareness
diversityPL
Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Patrnerki / Partnerzy:
Gutek Film
Nowe Horyzonty
Fundacja Widzialne
Blundstone Polska
Marta Frej
———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w
ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki
Filmowej

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio