Pokaz filmu „Blisko”+ spotkanie. O emocjach, uważności i przyjaźni

Serdecznie zapraszamy na seans filmu „Blisko” i spotkanie po filmie.

21.02.2023 godz. 18:00

O filmie:

Najpiękniejszy film tegorocznego festiwalu w Cannes. Nagrodzone Grand Prix Blisko Lukasa Dhonta to sensualna, czuła opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas, ich relacja jest intensywna, spontaniczna, żywa. Jednak głupie plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna się oddalać i ranić Rémiego. Nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak autor pamiętnej Girl – z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Dhont opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania – któż mając 13 lat, potrafi ocenić siłę swoich uczuć i decyzji? 31-letni belgijski reżyser nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią, która wyróżnia tylko największych humanistów światowego kina. Blisko staje się nie tylko pięknie sfilmowaną historią coming-of-age, lecz przede wszystkim uniwersalnym filmem o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji.

Naszymi gośćmi będą:

Mateusz Kalkowski – psycholog/terapeuta. Ukończył I Etap Szkoły Psychoterapeutów i Trenerów Gestalt. Na co dzień pracuje z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym z powodu zaburzeń psychicznych oraz młodzieżą w kryzysach suicydalnych w ramach projektów miejskich: „Młodzieżowy Szopen” i „Niebieskie Trampki” prowadzonych przez Fundację FOSA, a także z rodzinami w ramach Punktu Edukacyjno – Terapeutycznego „PET”.

Agnieszka Małucka – psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji w nurcie psychodynamicznym. Od 2020 roku zawodowo związana z Fundacją FOSA, gdzie aktualnie pełni rolę Koordynatora Merytorycznego zespołu psychologów w Środowiskowym Domu Samopomocy ,,Młodzieżowy Szopen”. Na co dzień pracuje z młodzieżą dotkniętą zaburzeniami psychicznymi, w kryzysach suicydalnych oraz doświadczającą przemocy. Prowadzi warsztaty, psychoedukację oraz długoterminową psychoterapię dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektów miejskich Fundacji FOSA, w tym ,,Długoterminowa Pomoc Psychoterapeutyczna”, ,,Gdańskie Centrum Równego Traktowania” oraz ,,Wsparcie i Terapia Rodzin 2022-2023” oraz w ramach własnego gabinetu psychoterapeutycznego.

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/306047

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio