Pokaz filmu Filip z dyskusją po seansie

Zapraszamy serdecznie na pokaz filmu „Filip” i spotkanie po seansie.
31.03.2023 godz. 12:00

O filmie:
Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart…

Dyskusję po filmie z widownią poprowadzi Maria Jolanta Szatkowska.
Polonistka (UG) i filmoznawczyni (PWSFTviT w Łodzi). Prowadzi zajęcia edukacyjno – filmowe z młodzieżą i nie tylko. Jest autorką artykułów metodycznych z zakresu edukacji filmowej, scenariuszy lekcji, współautorką książki ,,Film w szkole. Wybrane zagadnienia edukacji filmowej.

Wydarzenie rozpoczyna cykl filmowy ze zniżkami na bilety dla seniorek i seniorów. Już nie tylko w każdą środę, ale również w każdy piątek o godz. 12:00 bilety dla osób powyżej 60 roku za 10 zł!

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/312808

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio