Pokaz specjalny „Pierwszy dzień mojego życia” i dyskusja po filmie z suicydolożką

31 lipca o godz. 17:30 zapraszamy na pokaz specjalny najnowszego filmu Paolo Genovese – „Pierwszy dzień mojego życia”
O filmie:
Czwórkę głównych bohaterów nowego filmu Paola Genovese dzieli wiele, ale łączy poczucie życiowej beznadziei. Rozczarowanie miesza się z frustracją i myślami, że może najlepszym wyjściem byłoby to wszystko przedwcześnie zakończyć. Kiedy poczucie przygnębienia jest już nie do wytrzymania, na drodze każdego z nich staje tajemniczy mężczyzna.
Ma on dla bohaterów niezwykłą propozycję. Chce im pokazać, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby faktycznie miało ich zabraknąć. Ten czas jest dla nich rodzajem drugiej szansy. Chwilą na przemyślenie wszystkiego raz jeszcze oraz momentem, kiedy być może na nowo odnajdą chęć oraz radość życia.

Nowy film Paola Genovese, twórcy wielkiego przeboju Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, jest adaptacją jego własnej powieści. To wzruszająca historia o pragnieniu i potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Po seansie zapraszamy na spotkanie dyskusyjne z Danutą Sowińską – dyplomowana suicydolożka, członkini Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Absolwentka Szkoły Liderów i Liderek Politycznych. Założycielka i prezeska Fundacji Diversity Polska. Producentka reportaży filmowych: W tym wieku można być szczęśliwym, Moje problemy nie są błahe. Dyplomowana coach z certyfikatem ACSTH. Trenerka antydyskryminacyjna i biznesowa. Trenerka w projekcie Szkoła Przyjazna Prawom Człowieka. Działaczka społeczna, ekspertka w temacie przeciwdziałania dyskryminacji. Przedsiębiorczyni. Wydawczyni i autorka książki o zarządzaniu innowacją. Była dziennikarka Magazynu Replika. Autorka artykułów w Onet.pl przy współpracy z Sukcesem Pisanym Szminką. Współtworzyła Model na Rzecz Równego Traktowania powołany przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Była nominowana do nagrody Natwest LGBT+ Diamonds oraz do Gdańskiej Nagrody Równości im. Pawła Adamowicza.

bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/342752

Dofinansowano ze środków Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio