PRIDE MONTH w Kameralnym

🏳️‍🌈 Świętujemy PRIDE MONTH w Kinie Kameralnym Cafe.

📅 22.06.2022 (środa)

🎬Repertuar:

⏰16:00 „Dziewczyny” – pokaz przedpremierowy

produkcja: Finlandia
gatunek: dramat

O filmie:
Najlepsze przyjaciółki, Mimmi i Rönkkö, znajdujące się w tym specyficznym momencie życia pomiędzy dzieciństwem a dorosłością, pracują po szkole w sklepie ze smoothies, dzieląc się doświadczeniami, związanymi z miłością i seksem. Pierwsza zakochuje się w neurotycznej łyżwiarce figurowej – Emmie, trzymając się jednocześnie na dystans, druga zaś poszukuje – na razie bezskutecznie – erotycznej przyjemności. W miarę jak Mimmi usiłuje otworzyć się na bliskość, a Rönkkö zdobyć na więcej spontaniczności, w każdy piątek dziewczyny zdają sobie szczere relacje z własnych postępów.

👉 Bilety: https://biletyna.pl/film/GIRL-PICTURE

⏰ 18:00 „Ognisty ptak” – pokaz specjalny

produkcja: Wielka Brytania, Estonia
gatunek: dramat, romans, biograficzny

O filmie:
“Ognisty ptak” to oparta na faktach, pełna pasji historia miłosna, której akcja rozgrywa się w bazie sił powietrznych w okupowanej Estonii pod koniec lat 70. Sergiej – młody żołnierz, który marzy o zostaniu aktorem w Moskwie, odlicza dni do końca służby wojskowej. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy poznaje Romana – charyzmatycznego pilota myśliwca, który został niedawno przydzielony do jego jednostki. Gdy ich przyjaźń przeradza się w miłość, mężczyźni ryzykują swoją wolność i życie, aby być razem w wszechwidzącym reżimie komunistycznym.

👉 Bilety: https://biletyna.pl/film/Ognisty-Ptak

⏰ 20:00 „Happy Together”

reżyseria: Wong Kar Wai
produkcja: Hongkong / Japonia / Korea Południowa
gatunek: dramat, komedia, romans

O filmie:
Ho Po-Wing i Lai Yiu-Fai wyjeżdżają do Buenos Aires, by tchnąć nowe życie w swój niespokojny związek. Kochanków łączy więź mocna i destrukcyjna zarazem, emocji nie sposób pozostawić za sobą na drugim kontynencie. Pod deszczowymi chmurami i w palącym słońcu Argentyny, w pełnych napięcia rytmach tanga, mężczyźni odnajdą się i zagubią po raz kolejny.

Mistrzowski melodramat z największymi gwiazdami hongkońskiego kina – Leslie Cheungiem i Tonym Leungiem. Choć kamera Christophera Doyle’a łapie w obiektyw znacznie więcej przestrzeni niż zwykle, uczuciowa pułapka, w jakiej tkwią bohaterowie, pozostaje źródłem bólu, z którego nie potrafią zrezygnować. Jedna z najbardziej poruszających historii miłosnych w dziejach kina – i jedna z najważniejszych fabuł dla społeczności LGBTIQ w Hongkongu.

👉 Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/253788

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio