ANULOWANE! COVID Seanse filmowe z Festiwalem HumanDOC – 10.11.2020

10 listopada 2020 zaprezentujemy Państwu 3 filmy z Festiwalu HumanDOC.

Program:
17:00 W rytm Lizbony
18:45 War Of Art
21:00 Mosul


Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC wyrósł na bazie działań Fundacji HumanDOC. Misją jest poszerzanie świadomości społecznej na tematy globalne oraz wspieranie rozwoju gospodarczego, informacyjnego i demokratycznego społeczeństwa. Ideą przyświecającą festiwalowi jest zwiększanie wiedzy o otaczającym nas świecie, bo tylko wiedząc więcej, jesteśmy w stanie realnie działać.

#HumanDOC otwórz oczy

Festiwal to niepowtarzalna okazja do poznania poruszających historii z całego świata, dzielenia doświadczeń niezwykłych ludzi, odczuwania emocji odległych, a jednak bliskich nam społeczności. To także możliwość wglądu w nas samych − konfrontacji naszych wyobrażeń z realiami.

Filmy:

„W rytm Lizbony”
Podróż po przedmieściach Lizbony widziana oczami garstki muzyków, którzy próbują znaleźć swoje miejsce w mieście o złożonej tożsamości. Spotkania różnych pokoleń i środowisk. Angola, Wyspy Świętego Tomasza, Wyspy Zielonego Przylądka i Republika Gwinei Bissau są reprezentowane przez starych muzyków i młodych producentów.
Bilety: https://biletyna.pl/film/W-rytm-Lizbony

„War Of Art”
Co się stanie, gdy międzynarodowa grupa artystów przyjedzie do Korei Północnej, aby tworzyć sztukę, jakiej reżim nigdy wcześniej nie widział? Film o projekcie Akademii DMZ autorstwa Traavik.info
Bilety:https://biletyna.pl/film/War-of-Art

’Mosul”
W październiku 2016 r. elitarnemu zespołowi irackich sił specjalnych powierzono zadanie pokonania bojowników ISIS zajmujących Mosul. Był to początek brutalnej bitwy, która miała trwać prawie dziewięć miesięcy. Nakręcony podczas trwania wojskowej operacji film śledzi losy czterech młodych żołnierzy: Anmara, absolwenta college’u szukającego zemsty po tym, jak jego ojciec padł ofiarą samobójczego zamachu; Husseina, bezwzględnego snajpera i aspirującego piłkarza; Jamala, mądrego sierżanta; oraz Amjada, młodego rekruta podekscytowanego możliwością walki na pierwszej linii frontu. Żołnierze, z początku pełni nadziei i dobrych intencji, muszą zmierzyć się z rzeczywistością walki z nieuchwytnym i okrutnym wrogiem w mieście pełnym uwięzionych cywilów, którzy sami są przerażeni i podejrzliwi wobec armii. Gdy zwycięstwo jest już w zasięgu wzroku, na światło dzienne wychodzą kolejne tragedie. Kiedy ISIS ostatecznie kapituluje, znaczna część miasta zostaje doszczętnie zniszczona, a żołnierze, którzy ocaleli są nawiedzani przez to, co widzieli i co zrobili.
Bilety:https://biletyna.pl/film/Mosul


Bilety w cenie 20zł
Obowiązuje rezerwacja miejsc:
tel 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.plIlość miejsc ograniczona! Pokazy maksymalnie dla 12 osób.

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio