SIOSTRZEŃSTWO ŚWIĘTEJ SAUNY i spotkanie dyskusyjne | PRZEGLĄD KINA FEMINISTYCZNEGO

W ramach Przeglądu Kina Feministycznego organizowanego przez Kino Kameralne Cafe, zapraszamy na pokaz filmu „Siostrzeństwo świętej sauny” po którym odbędzie się spotkanie dyskusyjne z gościnią Anną Miądowicz-Ułamek.

Przed seansem krótka zapowiedź od saunamistrza Bolka Drapelli.

O filmie:
„Siostrzeństwo świętej sauny”
reżyseria :Anna Hints , 89 minut, Estonia, Francja, Islandia 2023
W bujnym, zielonym lesie w południowej Estonii grupa kobiet zbiera się w tradycyjnej saunie, żeby wspólnie dzielić najgłębsze sekrety, przemyślenia i czerpać z siły swojej wspólnoty. Otoczone dymem i żarem obnażają nie tylko ciała, ale i emocje. Wypędzają z siebie lęki i wstyd, żeby odzyskać siłę i energię do życia. Film portretuje ten intymny rytuał, który odbywa się w ciasnej i ciemnej przestrzeni nasyconej oddechem i parą. Gorąc i pot są tu namacalne równie mocno, jak cielesność. Obserwujemy ciała i twarze skąpane w mroku w procesie wspólnotowego oczyszczania. Dowiadujemy się, czego doświadczyły w swoim życiu. Namacalne i uniwersalne opowieści pokazują uniwersalizm, wspólnotowość oraz podkreślają rolę kolektywnego myślenia w radzeniu sobie z problemami. „Siostrzeństwo świętej sauny” przepełnia autentyczne piękno, które nie płynie z posiadania idealnego ciała, ale humoru, mądrości i samoświadomości. Film kręcony przez 8 lat jest również portretem estońskiej dymnej sauny wpisanej na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Oryginalna ścieżka dźwiękowa jest wynikiem twórczej współpracy islandzkiego kompozytora Eðvarð Egilssona i eksperymentalnego folkowego trio EETER.
Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/376094

Nasza gościni
Anna Miądowicz-Ułamek: Jestem dyplomowaną terapeutką Ustawień Systemowych. Ukończyłam dwuletnie szkolenie w zakresie pomocy psychologicznej Gestalt oraz kurs podstaw psychologii ogólnej i stosowanej w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Prowadzę sesje indywidualne, warsztaty grupowe oraz zwołuję Kręgi Kobiet. Moją wielką pasją jest muzyka – ponad 30 lat temu założyłam wraz z przyjaciółką zespół Oczi Cziorne, pierwszy całkowicie kobiecy zespół muzyki alternatywnej w Polsce, gram na flecie poprzecznym, śpiewam i piszę teksty piosenek. Moja praca z kobietami rozpoczęła się właśnie od muzyki. Dwukrotnie byłam trenerką czyli facetką od wokalu na obozach muzycznych dla starszych dziewczyn Lucciola Ladies Rock Camp, gdzie pomagałam kobietom przełamywać lęk przed uwolnieniem głosu oraz wspierałam je w realizacji marzeń o graniu w zespole. Prywatnie jestem szczęśliwą mężatką, matką oraz współlokatorką dla dwóch kotów: Dyzia i Luli.

Do zobaczenia podczas przeglądu!

Organizatorki:
Kino Kameralne Cafe
Fundacja Awareness
diversityPL
Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Patrnerki / Partnerzy:
Gutek Film
Nowe Horyzonty
Fundacja Widzialne
Blundstone Polska
Saunowy Staw
———————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków uzyskanych z dofinansowania udzielonego w
ramach Programu Sieci Kin Studyjnych uzyskanych na ten cel z Polskiego Instytutu Sztuki
Filmowej.

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio