Specjalny pokaz filmu „Głupcy” i spotkanie z Tomaszem Wasilewskim i Dorotą Kolak

Tomasz Wasilewski („Zjednoczone stany miłości”, „Płynące wieżowce”) powraca z filmem zasługującym na miano najradykalniejszego w jego dorobku.
Niekonwencjonalne małżeństwo (Marlena ma 62 lata, Tomasz jest o dwie dekady młodszy) wiedzie ustabilizowane życie w nadmorskiej miejscowości. Ich związek przeżywa wstrząs, gdy Marlena postanawia zaopiekować się chorym synem, ale już od początku staje się jasne, że zwyczajność tej relacji jest tylko pozorna. Wszak Marlena (Dorota Kolak) i Tomasz (Łukasz Simlat) funkcjonują w odkształconym, odrealnionym, momentami wręcz surrealnym świecie. Do ich domu położonego na wydmie niemal wdziera się woda – zresztą natura „atakuje” bohaterów ze wszystkich stron. W tej opowieści o biologiczności, więzach krwi, pierwotnych impulsach i ich czołowym zderzeniu z konstruktem zwanym rodziną; wybujałe rośliny przejmują władzę nad wnętrzami, wzburzone morze huczy, w pokoju przekrzykują się ludzie i ptaki.

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem Tomaszem Wasilewskim i aktorką Dorotą Kolak.
Spotkanie poprowadzi właściciel kina Piotr Gładkowski.

17:00 start filmu
18:45 rozpoczęcie spotkania

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/264801

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio