ANULOWANE! – COVID Streaming spektaklu TR Warszawa 2020:Burza w kinie!

Streaming na żywo spektaklu TR Warszawa „2020: Burza” w kinie 7.10.2020 o godz. 18:45!

REŻYSERIA: GRZEGORZ JARZYNA
SCENARIUSZ: GRZEGORZ JARZYNA, WERONIKA MUREK
OPOWIEŚĆ NA MOTYWACH „THE TEMPEST” WILLIAMA SHAKESPEARE’A

TWÓRCY I TWÓRCZYNIE:
Alonso: Lech Łotocki
Antonio: Jacek Beler
Ariel: Justyna Wasilewska
Gonzalo: Sebastian Pawlak
Ferdynand: Natalia Kalita
Kaliban: Tomasz Tyndyk
Miranda: Mateusz Górski
Prospero: Agnieszka Podsiadlik
Sebastian: Mateusz Więcławek
Stefano: Monika Frajczyk
Trinculo: Sara Celler-Jezierska
scenografia: Fabien Lédé
kostiumy i charakteryzacja: Anna Axer Fijałkowska
muzyka: Piotr Kurek
reżyseria wideo: Marek Kozakiewicz
reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
choreografia: Ivan Estegneev
reżyseria dźwięku: Piotr Domiński, Piotr Kurek
sztuczna inteligencja: Paweł Wawrzyński
animacje 3D: Kacper Shikeli
wizualizacje 2D: Oliwia Szanajca-Kossakowska
skany 3D: 3DMaster, Krystian Parol

Weź udział w tworzeniu teatralnej sztucznej inteligencji!
2020: BURZA (https://2020burza.trwarszawa.pl/) to opowieść wielu wariantów opracowywanych za pomocą nieustannie uczącej się sztucznej inteligencji. Na sceniczną historię nakładane są różne możliwe wersje tego, co mogło się wydarzyć i tego co rzeczywiście się wydarzyło w sposób imitujący pracę ludzkiej pamięci.

Specjalnie zaprojektowany dla spektaklu program AI (Artificial Intelligence) będzie gromadził w czasie rzeczywistym informacje i opinie od ekipy spektaklu oraz publiczności zarówno obecnej na żywo w TR Warszawa/ATM Studio, jak i tej oglądającej streaming na platformie TR Online oraz w kinach w całej Polsce poprzez udzielanie odpowiedzi na krótkie ankiety przed spektaklem. Na podstawie tych informacji system będzie podejmował decyzje o układzie wariantów scen, charakterze muzyki i oświetlenia.

Ta sztuczna sieć neuronowa powstaje dzięki ludziom. Na bazie odpowiedzi ankietowych od publiczności oraz informacji od realizatorów i realizatorek, wykonawców i wykonawczyń program AI będzie doskonalił swoje umiejętności. Tym samym będzie rozwijał rzeczywistość spektaklu 2020: Burza.

To prosta historia: kobieta lub mężczyzna wysoko postawiona/y (lub nie), zostaje zmuszona/y do zrezygnowania ze swojej pozycji, władzy, z miasta i z kraju, w którym mieszkał/a. Wraz z synem/córką ucieka na wyspę. Spędza tam dwanaście lat. Przypadek (lub burza) sprawia, że na tę samą wyspę trafiają (lub nie) osoby z jej/jego dawnego otoczenia. Ci, którym zawdzięcza (lub nie) życie, i ci, którzy doprowadzili (bądź nie) do jej/jego upadku.
WIĘCEJ O SPEKTAKLU: https://trwarszawa.pl/spektakle/2020-burza/

WSPÓŁPRACA KINA KAMERALNEGO CAFE I TR WARSZAWA
Kino Kameralne Cafe wraz z siedmioma innymi kinami w całej Polsce bierze udział w pilotażowym projekcie stołecznego teatru TR Warszawa. W ramach TR ONLINE w 8 kinach w całej Polsce transmitowane będą na żywo prosto ze scen TR Warszawa spektakle teatralne za pośrednictwem platformy online.trwarszawa.pl. W pierwszej odsłonie TR ONLINE, oprócz Kina Kameralnego Cafe, w projekcie biorą udział Chorzowskie Centrum Kultury (Chorzów), Kino Stacja Falenica (Falenica), Kino Pod Baranami (Kraków), Kino BODO (Łódź), Kino Meduza (Opole), Kino Luna (Warszawa) oraz Oh Kino (Wrocław).

Współpraca TR Warszawa z kinami w całej Polsce to pilotażowy projekt i pierwsza w Polsce współpraca tego typu stołecznego teatru artystycznego z kinami w całym kraju. Premierowy streaming najnowszego spektaklu TR Warszawa 2020: Burza w reżyserii Grzegorza Jarzyny będzie można zobaczyć już 7 listopada 2020 roku na żywo w TR Warszawa/ATM Studio i na platformie online.trwarszawa.pl. Tego samego dnia transmisję warszawskiego przedstawienia prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio obejrzą w kinach w całej Polsce także mieszkanki i mieszkańcy Chorzowa, Falenicy, Gdańska, Łodzi, Krakowa, Opola, Wrocławia oraz Warszawy. Kolejne streamingowane spektakle do końca 2020 roku to m.in.: Inni ludzie w reż. Grzegorza Jarzyny (streaming 22 listopada) oraz Cząstki kobiety w reż. Kornéla Mundruczó (streaming 18 grudnia).

TR Warszawa to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów teatralnych na świecie. Zespół pod kierunkiem Grzegorza Jarzyny wypracował nowoczesne formy sceniczne i nowy język teatralny oraz stworzył nowy model funkcjonowania teatrów w Polsce. Istotą działalności artystycznej teatru są twórcze poszukiwania nowych form teatralnych, wspieranie młodych artystek i artystów oraz współpraca międzynarodowa. Teatr pełni istotną rolę kulturotwórczą, włączając do programowania inne dziedziny sztuki, budując międzynarodową pozycję Warszawy jako ważnego ośrodka życia artystycznego oraz nawiązując w nowatorski sposób dialog z publicznością. To nowoczesna, łatwo dostępna, bezpieczna i przyjazna dla wszystkich instytucja artystyczna.

TR ONLINE. TRANSMISJE PREMIER I SPEKTAKLI TR WARSZAWA.
TR Warszawa jest teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa. Dlatego też z końcem października 2020 roku teatr uruchomił nową platformę streamingową online.trwarszawa.pl. Na platformie TR ONLINE, wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologies, transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo z udziałem publiczności tuż po zakończeniu każdego spektaklu. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki. Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń są nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online staje się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata.
Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania także za pośrednictwem internetu.
Zespół TR Warszawa

Więcej informacji na temat programu TR Warszawa znajduje się na stronie www.trwarszawa.pl oraz na platformie online.trwarszawa.pl

Insys Video Technologies jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie wśród integratorów video OTT. Ma na koncie wiele pionierskich wdrożeń, takich jak: wieloplatformowe telewizje, aplikacje zdalnego nagrywania czy zaawansowane platformy publikacji treści. Od 2006 roku Insys VT zmienia na lepsze zastaną rzeczywistość dla nadawców telewizyjnych, operatorów telekomunikacyjnych, dystrybutorów treści kinowych czy instytucji państwowych. Z rozwiązań firmy korzysta dziś ponad 4 mln użytkowników na całym świecie. Więcej informacji na temat Insys Video Technologies można znaleźć na stronie www.insysvideotechnologies.com.

Bilety w cenie 39 zł : https://biletyna.pl/spektakl/Streaming-spektaklu-TRWarszawa-2020Burza

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio