Strzępy – pokaz filmu ze spotkaniem | Kino Kameralne Cafe

Zapraszamy do Kina Kameralnego na pokaz specjalny filmu „Strzępy”. Seansowi będzie towarzyszyć spotkanie z filmoznawczynią.

„Strzępy”, to historia poruszająca tematy, które mogą okazać się bliskie wielu widzom – czy to na podstawie przebytych już doświadczeń, czy po prostu czających się w podświadomości lęków. Film łączy ze sobą kameralną atmosferę z niezwykle mocnym ładunkiem emocjonalnym.

5 października godz. 18:00
Strzępy

reżyseria: Beata Dzianowicz
produkcja: Polska, 2022
Paterokowie to kochająca się wielopokoleniowa rodzina. Mieszkają na Śląsku, prowadzą spokojne życie i cieszą się wspólnie spędzanymi chwilami. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie. Gerard zaczyna dziwnie się zachowywać, ma problemy z pamięcią, łamie normy i konwenanse. Okazuje się, że to pierwsze symptomy Alzheimera. Choroba szybko postępuje. Mężczyzna staje się nieobliczalny i coraz mniej przypomina siebie. Bliscy robią wszystko, by mu pomóc, ale z czasem i oni zaczynają chorować. Łączące ich relacje zostają wystawione na próbę. Na światło dziennie wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje. Adam staje przed dylematem życie pod jednym dachem z chorym ojcem czy zadbanie o dobro żony i córki. Jaką decyzję podejmie? Jak bardzo Alzheimer zmieni życie Pateroków? Czy podrze je na strzępy?

Seansowi będzie towarzyszyć prelekcja, dyskusja i warsztat filmoznawczy, który poprowadzi Maria Jolanta Szatkowska.
Maria Jolanta Szatkowska – polonistka (UG) i filmoznawczyni (PWSFTviT w Łodzi). Prowadzi zajęcia edukacyjno – filmowe z młodzieżą i nie tylko. Jest autorką artykułów metodycznych z zakresu edukacji filmowej, scenariuszy lekcji, współautorką książki ,,Film w szkole. Wybrane zagadnienia edukacji filmowej.

Ilość miejsc ograniczona.
Bilety do nabycia w kasie kina, lub internetowo : https://biletyna.pl/event/view/id/356441

——————————
Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4 Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl 

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio