Tár – seans z okazji Dnia Kobiet + spotkanie

Zapraszamy na pokaz filmu „Tár” i spotkanie po seansie.
8 marca godz. 17:00

O filmie:
„Tár” z Cate Blanchett w roli ikony muzyki Lydii Tár analizuje zmieniającą się naturę władzy, jej wpływ i trwałość we współczesnym świecie. Lydia Tár, powszechnie uważana za jedną z największych żyjących kompozytorek/dyrygentek i pierwszą w historii kobiet główną dyrygentkę wielkiej niemieckiej orkiestry. W filmie zobaczymy również Marka Stronga („1917”, „Szpieg”). Za reżyserię filmu odpowiada trzykrotnie nominowany do Oscara Todd Field („Małe dzieci”, „Za drzwiami sypialni”)

Film otrzymał 6 nominacji do Oscara.
Czas trwania filmu: 2h 38 min

Po seansie zapraszamy na spotkanie. Naszymi gościniami będą:

Izabela Morska – polska pisarka, eseistka, krytyczka kultury, członkini Unii Literackiej, autorka powieści Absolutna amnezja (1996), zbioru poezji Madame Intuita (2002), dziennika maladycznego Znikanie (2019) i monografii na temat queerowej postaci polskiej literatury Marii Komornickiej, Obszary Odmienności (2006). Jako profesoressa i literaturoznawczyni trwale związana Uniwersytetem Gdańskim. Od połowy lat 90tych migotliwie obecna w środowiskowych działaniach LGBTQ, kolejno w Warszawie, Oakland w stanie Kalifornia i Gdańsku.

Anna Ekielska – Skóra – polska flecistka i działaczka społeczna, od 2008 pierwsza flecistka orkiestry Opery Bałtyckiej w Gdańsku, od 2015 liderka i dyrygentka Chóru TAK, od 2019 członkini zarządu stowarzyszenia Tolerado na rzecz praw LGBT.

Spotkanie poprowadzi Danuta Sowińska.

Bilety: https://biletyna.pl/event/view/id/308498

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio