Weekend z Millenium Docs Against Gravity w Kinie Kameralnym Cafe

🎉 Zapraszamy na weekend z najlepszymi dokumentami z tegorocznej edycji MILLENIUM DOCS AGAINST GRAVITY w Kinie Kameralnym Cafe w Gdańsku. 📽

📆8-10.10Harmonogram:

👉8 października

⏰g. 17.30
🎞Stambuł bez smyczy („Stray”)
USA, 2020, 70 min.
Reżyseria: Elizabeth Lo
Kto nie lubi historii opowiadanych z punktu widzenia czworonogów? Tym razem bezdomne psy oprowadzają nas po Stambule – gigantycznej metropolii, gdzie przeżycie każdego dnia to dla nich walka. Nasi bohaterowie zaprzyjaźniają się z grupą młodych Syryjczyków, którzy, tak jak oni, nie mają dachu nad głową. Po raz kolejny widzimy, jak wspaniała może być więź człowieka z czworonogiem.
Bilety:https://biletyna.pl/…/Weekend-z-Festiwalem…/Gdansk

⏰g. 21:00
🎞Najpiękniejszy chłopiec na świecie („The Most Beautiful Boy in the
World”) Szwecja, 2021, 93 min.
Reżyseria: Kristina Lindstroem, Kristian Petri
W 1970 roku Luchino Visconti szukał młodego chłopca, który mógłby wcielić się w rolę Tadzia w ekranizacji „Śmierci w Wenecji” Tomasza Manna. Angaż otrzymał 15-letni Björn Andresen. Visconti okrzyknął go „najpiękniejszym chłopcem na świecie”> Ten przydomek przykleił się do Björnana resztę życia i stał się jego przekleństwem. Film ukazuje kulisy powstania legendarnego dzieła oraz odsłania struktury władzy w przemyśle filmowym, które zisiaj szerzej dyskutuje się dzięki ruchowi #metoo.
Bilety: https://biletyna.pl/…/Weekend-z-Festiwalem-Millennium…


👉 9 października

⏰g.15:15
🎞Tańcząca z rekinami („Playing With Sharks”) Australia, 2020, 90 min.
Reżyseria: Sally Aitken
Zachwycający pod względem wizualnym portret żywej legendy w świecie nurkowania – Valerie Taylor, której nieustraszona pasja do rekinów nie zna granic. W latach 50. XX wieku była łowczynią rekinów. Z czasem zamieniła włócznię na aparat fotograficzny i stała się aktywną działaczką na rzecz ochrony tych groźnych
stworzeń. Odważyła się podejść bliżej do rekina niż ktokolwiek wcześniej, dzięki czemu np. współpracowała ze Spielbergiem przy „Szczękach”.
Bilety:https://biletyna.pl/…/Weekend-z-Festiwalem-Millennium…

⏰g. 19:00
🎞Polaków Portret Własny („Polish Self-Portrait”) Polska, 2021, 110 min.
Reżyseria: Jakub Drobczyński, Maciej Białoruski, Robert Rawłuszewicz
„Kończą się małżeństwa. Kończą się życia. Będzie ciężko, jak to wszystko się skończy. Dobrze, że chociaż z wami mogę porozmawiać. W cudzysłowie, oczywiście” – mówi Piotr, który od miesiąca siedzi zamknięty we własnym mieszkaniu. W tej samej sytuacji znaleźli się praktycznie wszyscy Polacy. W izolacji czekają na szczepionkę, która wyleczy ich z wirusa samotności. Film stanowi roczny zapis pandemicznej rzeczywistości w Polsce.
Bilety:https://biletyna.pl/…/Weekend-z-Festiwalem-Millennium…

👉 10 października

⏰ g. 15:30
🎞Śledztwo w domu spokojnej starości („The Mole Agent”) Chile, Niemcy, Hiszpania, 2020, 86 min.
Reżyseria: Maite Alberdi
83-letni Sergio zostaje szpiegiem w domu spokojnej starości i bada, czy jego pensjonariusze są dobrze traktowani. Prawdziwym powodem ich nieszczęścia jest jednak coś innego… Ten nominowany do Oscara
film to wyjątkowa medytacja nad współczuciem i samotnością ze wspaniałymi bohaterami i zwrotami akcji.
Bilety: https://biletyna.pl/…/Weekend-z-Festiwalem-Millennium…

⏰g. 21:00
🎞Gorbaczow. Raj („Gorbachev. Heaven”) Łotwa, Czechy, 2020, 100 min.
Reżyseria: Witalij Manski
Michaił Gorbaczow, 89-letni ostatni lider Związku Radzieckiego, przyjmuje w swoim domu reżysera Witalija Manskiego. W lekkim stylu prowadzą rozmowy o poważnych sprawach. Program pieriestrojki i głasnosti Gorbaczowa miał naprawić państwo. Jednak jego własny naród oskarża go o zniszczenie imperium. Z takim ciężarem dawny przywódca żyje w luksusowej rezydencji na przedmieściach Moskwy, wspominając swoją żonę Raisę i czasy, które zmieniły świat.
Bilety: https://biletyna.pl/…/Weekend-z-Festiwalem-Millennium…


Bilety w cenie 20zł.
Rezerwacje: tel. 58 690 70 75 lub bilety@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio