Wieczór Autorski- spotkanie z Olą Kiełb i Anną Gładkowską – promocja książki NA PRZEŁĘCZY i koncert

Zapraszamy na wyjątkowy wieczór autorski promujący nowo wydaną powieść obyczajową „Na przełęczy” – napisaną przez dwie koleżanki z jednego podwórka, Annę Gładkowską i Aleksandrę Kiełb-Szawułę (wokalistkę zespołu Stare Dobre Małżeństwo) – na podstawie prawdziwych doświadczeń i przygód kilku Polek, które wybrały w latach 80-tych życie na obczyźnie. „W centrum tej historii jest przeszłość, splot wydarzeń, który doprowadzi do punktu wyjścia, do tego codziennego życia na przełęczy. I choć ta przeszłość pełna jest trudnych i ciężkich wydarzeń, problematycznych związków, trudności rodzinnych, odnajdowania się w nowej przestrzeni, choć co i rusz wymusza trudne decyzje, nie brakuje w niej pogody”/z recenzji historyka i krytyka literatury, Pawła Marciszewskiego/.

„Być może nawet nie istnieje już emigracja w tradycyjnym rozumieniu, a jedynie mniej lub bardziej planowe poszerzenie granic rozpoznanego świata, które mają się nijak do podziałów administracyjnych, narodowych czy państwowych. Autorki pozostawiają czytelnika z tym nieznośnym dylematem i może właśnie dlatego Na przełęczy należy do tych książek, które nie przestają niepokoić i na trwałe lokują się w pamięci”/z recenzji dra Tomasza Gruchota – historyka literatury, krytyka literackiego/.

Fakty splatają się tu z fikcją, powieść napisana została w lekkim stylu, choć dotyczy zdarzeń poważnych, a nawet dramatycznych, z wielką dbałością o realia codzienne. Namawia czytelnika do snucia refleksji, zatrzymania się nad na pozór zwykłymi sprawami z życia toczącego się na przełomie wieków.

Wyd. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, seria Biblioteka Ostrowska, 2021.

Anna Gładkowska – geograf, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu w Genui, podróżniczka, tancerka z tytułami mistrzowskimi, prowadzi własną szkołę tańca ANCOR, dyplomowana sędzia i nauczycielka tańców towarzyskich, od 1990 roku mieszka i pracuje we Włoszech.

Aleksandra Kiełb-Szawuła – polonistka, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, poetka, autorka ballad, kompozytorka i pieśniarka, przez wiele lat związana z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, obecnie występuje z zespołem U STUDNI – mistrzami poezji śpiewanej.

W dorobku posiada pięć autorskich płyt oraz nagrania zespołowe. Opublikowała tomiki wierszy: „Niedojrzale czereśnie”, „W Nanibowie”, „Fastrygi”, „Droga do Betlejem”„Lepieje, lepieje, kto chce niech się śmieje” – jej utwory znajdują się w kilkunastu antologiach i śpiewnikach.

Wieczorowi będzie towarzyszył Recital ballad autorskich NA ROZSTAJACH SŁÓW –
Ola Kiełb-gitara, śpiew;
Gościnnie – Przemysław Kiełpiński – gitara.

Bilety: https://biletyna.pl/inne/Wieczor-Autorski-spotkanie-z-Ola-Kielb-i-Anna-Gladkowska-promocja-ksiazki-NA-PRZELECZY-i-koncert/Gdansk

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio