ANULOWANE! COVID Wielcy Kompozytorzy w Kameralnym (Mozart, Chopin, Haydn, Beethoven)

Zapraszamy na nowy cykl ze sztuką na wielkim ekranie. Tym razem przyjrzymy się twórczości największych kompozytorów. Przed nami Mozart, Chopin, Haydn i Beethoven.

,,Wielcy kompozytorzy. W poszukiwaniu Mozarta”
Geniusz i buntownik. Gwiazda swoich czasów. Pochowany w bezimiennym grobie, dziś byłby milionerem W ciągu swego niespełna 35-letniego życia napisał prawie tysiąc dzieł. Ogromna większość z nich przetrwała do naszych czasów i nadal budzi zachwyt wśród słuchaczy. Każdy współczesny człowiek słyszał nazwisko Mozarta, a jeśli nie, to na pewno słyszał jego muzykę, choćby w radiowej czy telewizyjnej reklamie.

1.11 godz. 17:00
5.11 godz. 17:45

Bilety: https://biletyna.pl/film/Wielcy-kompozytorzy-W-poszukiwaniu-Mozarta

Wielcy kompozytorzy. W poszukiwaniu Chopina”
Grób kompozytora w Paryżu pozostaje miejscem pielgrzymek nie tylko melomanów, a jego muzyka nadal wypełnia sale koncertowe świata. Kim był człowiek, którego przerażały publiczne występy, który wyjechał ze swej ojczyzny do Paryża i nie dane mu było powrócić? Kim był ten, który rzadko koncertował, a pomimo złego stanu zdrowia skomponował tak potężne i głębokie dzieła? Kim był wreszcie wirtuoz fortepianu, który wyniósł ten instrument na najwyższy piedestał?

15.11 godz. 18:00
19.11 godz. 17:30

Bilety: https://biletyna.pl/film/Wielcy-kompozytorzy-W-poszukiwaniu-Chopina

Wielcy kompozytorzy. W poszukiwaniu Haydna”
Ta biografia Haydna – jednego z twórców klasycyzmu w muzyce, kompozytora, którego podziwiał zarówno Mozart, jak i Beethoven – to wizualny i muzyczny fenomen kina dokumentalnego.
Phil Grabsky rozmawia z największymi wykonawcami muzyki Haydna. Rezultaty tych rozmów rzucają nowe światło na życie i twórczość muzycznego geniusza końca epoki baroku. Haydn był bardzo płodnym kompozytorem. Stworzył ponad 100 symfonii, 64 kwartety, 16 oper, 51 sonat fortepianowych oraz oratoria Stworzenie i Pory roku. Był nauczycielem Beethovena i nadwornym kompozytorem książąt Esterházych. Jedna z najbardziej znanych anegdotek o kompozytorze dotyczy kulisów powstania Symfonii pożegnalnej.

22.11 godz. 18:00
26.11 godz. 18:00

Bilety: https://biletyna.pl/film/Wielcy-kompozytorzy-W-poszukiwaniu-Haydna

Wielcy kompozytorzy. W poszukiwaniu Beethovena”
Swą ostatnią symfonię, zawierającą Odę do radości do słów Schillera, Beethoven napisał, będąc już kompletnie głuchym. Autor 9 genialnych symfonii, które zmieniły losy tej formy muzycznej, 5 koncertów fortepianowych czy słynnej Sonaty księżycowej. Powtarzał: „Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne!”. Jego muzyka rozbrzmiewa wszędzie, ostatnio w filmie X-Men: Apocalypse.

13.12 godz. 17:30
17.12 godz. 18:00

Bilety: https://biletyna.pl/film/Wielcy-kompozytorzy-W-poszukiwaniu-Beethovena

Bilety do kupienia również przy kasie kina.
Rezerwacje: bilety@kinokameralnecafe.pl
lub telefonicznie: 58 690 70 75

ⓒ2023 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio