„Wieloryb” – pokaz w ramach cyklu „Okryci ciałem” | Klub Filmowy Podziemie x CDN

🎥Klub Filmowy „Podziemie”, we współpracy z Redakcją CDN oraz Kinem Kameralnym Cafe, zaprasza na trzeci pokaz filmowy z cyklu „Okryci ciałem, czyli filmowe poszukiwanie własnej tożsamości”.
🎞️OPIS CYKLU:
Ciało nie jest tylko naszą obudową, zewnętrznym okryciem – to coś znacznie więcej. Ludzka fizyczność związana jest z tożsamością, seksualnością, chorobą, starzeniem się czy choćby śmiercią. Może być miejscem konfliktu, oporu, wyzwolenia lub podporządkowania. Nieustannie odbiera lub odpiera pociski wytoczone przez działo świata tego, co nas otacza. Przede wszystkim cielesność jest nieodłączną częścią życia codziennego. Ciało stanowi podstawowy element narracji filmowej, ale także wyraża emocje i relacje bohaterów. Wokół tematu ciała pojawia się mnóstwo pytań: Jak współczesne kino przedstawia cielesność? Jakie jest jego znaczenie w społeczeństwie, kulturze? Czy ciało nas określa, stanowi o naszej atrakcyjności a może jej braku? Czy jest dla nas ważne, potrafimy je szanować?
📅21.02 godz. 17:30
Cztery ściany apartamentu, odizolowanie od światła, ale nie to nie jest to, co zniewala najbardziej. Ciało jest więzieniem, nad którym tracimy kontrolę. Czy jest jeszcze nadzieja? Czy możemy zmienić ten stan?
Pytanie: “Co kryje się pod powierzchnią?” będzie punktem do rozważań nad otyłością i jej wpływem na ludzkie życie. Zaprezentujemy film „Wieloryb” (2022). Razem poznamy losy Charliego i jego próby zrzucenia wagi. Czy desperackie próby odbudowania relacji bohatera z córką przyniosą efekty? Czy pomimo dawnych błędów zasługuje on na szczęśliwe zakończenie?
O FILMIE:
„Wieloryb” (2022)
reż. Darren Aronofsky
prod. USA
gatunek: dramat
OPIS: Charlie (Brendan Fraser) prowadzi zdalnie zajęcia z pisania. Nie wychodzi ze swojego mieszkania ze względu na swoją chorobliwą otyłość i barierę psychiczną. Jest bardzo samotny, choć nie bez powodu.
Jedyną iskrą do wstawania rano jest dla niego córka (Sadie Sink), którą kiedyś porzucił, a teraz chce nawiązać z nią kontakt. Nie będzie mu łatwo, a na jego drodze staną też inni ludzie. W ciągu pięciu dni świat Charliego zmieni się, choć w inny sposób, niż by można przypuszczać.
Zapraszamy serdecznie do udziału w tym oraz nadchodzących seansach z cyklu „Okryci ciałem” oraz do dołączenia do Klubu Filmowego „Podziemie”🎬

Bilety w cenie 20zł: https://biletyna.pl/event/view/id/398265

Kino Kameralne Cafe
ul. Lektykarska 4, Gdańsk
tel. 58 6907075
kontakt@kinokameralnecafe.pl

ⓒ2024 Kino Kameralne

Realizacja: Web Room Studio